https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی هواپیمایی اردن

Royal Jordanian

هواپیمایی اردن
هواپیمایی اردن

هواپیمایی هواپیمایی اردن

هواپیمایی هواپیمایی اردن

شرکت هواپیمایی اردن با نام عربی الملکیَّة الأردنیَّة حامل پرچم اردن است و از فرودگاه مرکزی خود فرودگاه بین ‌المللی ملکه آلیا اردن فعالیت می ‌کند. 
این شرکت در سال 1963 با نام Alia Airlines تأسیس شد، اما از آن زمان نام خود را از Alia به Royal Jordanian Airlines در سال 2001 تغییر داد. 
از زمان تأسیس شعارهای زیادی داشته است، اما شعار فعلی آن "دنیای داستان" است. شرکت هواپیمایی اردن یک شبکه هوایی متنوع با AOC در سراسر جهان را اداره می کند. 
Holiday Charter Flights نیز از پایگاه های این شرکت هواپیمایی در عمان است. هواپیمایی اردن متعلق به محمد الخاشمن (رئیس جمهور و مدیر عامل) و حازم الراسخ است که بیش از 900 کارمند دارد.
این ایرلاین بیش از 500 پرواز در هفته انجام می دهد که حداقل 110 پرواز روزانه به 43 مقصد در 31 کشور دارد. شرکت هواپیمایی اردن رهبر شبکه حمل و نقل هوایی در خاورمیانه است که به بیش از 28 فرودگاه در سراسر جهان عرب و 22 نقطه در اروپا، ایالات متحده آمریکا و آسیا خدمات رسانی می کند.

هواپیمای شرکت هوایی اردن

هواپیمای شرکت هوایی اردن

ناوگان هوایی ایرلاین اردن

ناوگان خطوط هواییشرکت هواپیمایی اردن متشکل از هواپیماهای بوئینگ 787، ایرباس مدل A330، A321s، A320s، A319s، Embraer 195s و Embraer 175s است. 
ایرباس A340 مجهز به صندلی ‌های خوابیده است که در حالت صاف و 180 درجه قرار می ‌گیرند. بوئینگ 787 دریم لاینر اغلب در پروازهای طولانی تر، به عنوان مثال به بریتانیا و ایالات متحده آمریکا استفاده می شود. خطوط هوایی رویال جردن کلاس کرون را ارائه می ‌کند.

چک این ایرلاین هوایی اردن

مسافران خطوط هوایی اردن با خرید بلیط های بین المللی و خرید بلیط هواپیما داخلی می توانند با استفاده از سیستم آنلاین خطوط هوایی رویال جردن چک-این کنند. چک این آنلاین 24 ساعت قبل از زمان پرواز شما باز می شود و 4 ساعت قبل از آن بسته می شود. 
مسافرانی که در فرودگاه اردن برای پروازهای شرکت هواپیمایی چک این می کنند باید حداقل سه ساعت قبل از زمان پرواز خود در فرودگاه حضور داشته باشند. برای پروازها به مقصد و از ایالات متحده آمریکا، کانادا و بریتانیا، میز چک این 60 دقیقه قبل از حرکت بسته می شود. 

بار مجار شرکت هواپیمایی اردن

مسافران کلاس پروازی اکونومی کلاس شرکت هواپیمایی اردن اجازه دارند یک بار چمدان دستی با وزن 7 کیلوگرم با خود به داخل کابین ببرند. ابعاد کلی بار باید 115 سانتی متر باشد. 
مسافران کلاس پروازی Crown مجاز به حمل دو ساک دستی با وزن 7 کیلوگرم به داخل کابین هستند. چمدان با وزن و ابعاد یکسان 7 کیلوگرم و 115 سانتی متر می باشد.
گذاشتن هر گونه وسایل ممنوعه مانند مایعات قابل اشتعال، مواد سمی، مایعات بیش از 100 میلی لیتر، اشیاء تیز را در کیف دستی ممنوع است.
مسافران کلاس پروازی اکونومی کلاس ایرلاین اردن مجاز به حمل 2 چمدان 23 کیلوگرم برای هر نفر هستند. مسافران کلاس پروازی Crown  هر نفر مجاز به حمل یک چمدان 32 کیلوگرمی است.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی اردن

شرکت هواپیمایی اردن دارای دو کلاس پروازی اکونومی کلاس و کلاس تاج یا Crown است.

اکونومی کلاس

کلاس پروازی اکونومی کلاس شرکت هواپیمایی اردن دارای صندلی های راحت قابل تاشو است. صندلی های این کلاس پروازی دارای بالشتک و جادار هستند.
این کلاس پروازی همچنین دارای سرگرمی های متنوعی از جمله روزنامه و مجلات مختلف، چراغ مطالعه، مانیتور برای تماشای برنامه ها متنوع، یک روکش پشت سر تمیز و فضایی برای دراز کردن پاها است.
به عنوان بخشی از خطوط هوایی اردن برای ارائه مهمان نوازی سنتی به هر مسافر، این ایرلاین به ارائه وعده های غذایی کامل در پروازهای متوسط تا طولانی ادامه می دهد و میان وعده های سبک را در پروازهای کوتاه تر نیز گنجانده است. 
منوی غذایی کلاس پروازی اکونومی کلاس مجموعه ای از بیش از 40 غذای خوشمزه و خوش طعم از غذاهای محلی و بین المللی را گرد هم می آورد که سه وعده غذایی اصلی روز از جمله صبحانه، ناهار و شام را پوشش می دهد. 
غذاهای کودکان به گونه ای طراحی شده اند که طعم عالی داشته باشند، و ارزش غذایی بالایی را ارائه می دهند. همچنین سرگرمی های متعددی برای کودگان و اسباب بازی های رایگانی در اختیار آن هات قرار می گیرد.
در کلاس پروازی اکونومی کلاس شرکت هواپیمایی جردن هر مسافر قادر به حمل دو چمدان تا 23 وزن کیلوگرم با ابعاد 158 سانتی متر است. 

کلاس پروازی تاج (Crown)

با کلاس پروازی تاج شرکت هواپیمایی اردن شما می تواند به شما صندلی هایی که قابلیت تخت شدن دارند ارائه می شود.
در این کلاس پروازی فضای زیاد برای دراز کردن پا و استراحت در طوی پرواز وجود دارد. از امکانات داخلی این کلاس پرواز می توان به مانیتورهای شخصی با قابلیت پخش فیلم های متنوع، فضای کار با رایانه های لپ تاپ، پورت های USB برای شارژ رایانه های لپ تاپ، پخش کننده های MP3 و سایر دستگاه های الکترونیکی را می توان اشاره کرد.
این کلاس پروازی دارای کابین ها جداگانه و ناهار خوری است، که در آن غذاهای مجلل را در محیطی زیبا را ارائه می دهد. هر جزئیات در خدمات ثابت می کند که "Crown " شایسته نام خود است. 
غذاهای خوش طعم که توسط سرآشپزهای مجرب سرو می شود و توسط مهماندارای خبره نیز ارائه می شود. مسافران کلاس پروازی تاج شرکت هواپیمایی اردن مجاز به حمل یک چمدان با وزن 32 کیلوگرمی و با ابعاد 158 سانتی متر می باشند.
همچنین افراد دارای کودکان نوزاد می توانند یک ساک حامل وسایل کودک با وزن 10 کیلوگرم و ابعاد 115 سانتی متر، یک کالسکه و یک صندلی چرخدار کودک کاملاً جمع شونده، یا سبد حمل نوزاد یا صندلی ماشین نوزاد را با خود داشته باشمد.

قوانین شرکت هواپیمایی اردن

قوانین شرکت هواپیمایی اردن طبق مقررات قوانین بین المللی است.

خدمات ویلچر

اگر به ویلچر در فرودگاه نیاز دارید، باید در زمان رزرو خود به خطوط هوایی رویال جردن اطلاع دهید. شما می توانید این خدمات را با مراجعه به دفاتر شرکت هواپیمایی درخواست کنید. 

پرواز در دوران بارداری

قبل از هفته 28 بارداری، به همه مادران باردار توصیه می شود قبل از پرواز با پزشک خود مشورت کنند. مادران باردار بیش از هفته 28 بارداری باید یک گزارش پزشکی تایید شده از متخصص زنان و زایمان خود را که ظرف هفت روز قبل از تاریخ سفر نوشته شده است تکمیل کنند و این گزارش باید توسط مشاور پزشکی سلطنتی اردن تایید شود.

پرواز با حیوانات خانگی

حیوانات خانگی مجاز به سفر در کابین و همچنین در یک منطقه حفاظت شده و کنترل دما از هواپیما هستند. حیوانات خانگی مانند سگ، گربه و سایر حیوانات اهلی کوچک که با مسافر در همان پرواز سفر می کنند ممکن است به عنوان چمدان تحویل داده شده پذیرفته شوند.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی اردن

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی اردن چه هستند ؟

شرکت هواپیمایی اردن دارای دو کلاس پروازی اکونومی کلاس و کلاس پروازی تاج (Crown) هستند.

شرکت هواپیمایی اردن به چند مقصد پرواز هوایی دارد ؟

شرکت هواپیمایی اردن رهبر به بیش از 28 فرودگاه در سراسر جهان عرب و 22 نقطه در اروپا، ایالات متحده آمریکا و آسیا خدمات رسانی می کند.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc