https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی پگاسوس

Pegasus

پگاسوس
پگاسوس

هواپیمایی پگاسوس

هواپیمایی پگاسوس

پگاسوس در سال 1990 تاسیس شد و اکنون از بزرگترین ایرلاین‌های ترکیه محسوب می‌شود. این ناوگان هوایی بین‌المللی به 33 مقصد در ترکیه ، 72 مقصد خارجی پرواز دارد؛  مقاصد بین‌المللی 40 کشور در خاورمیانه، اروپا، آسیا و آفریقا را در بر می‌گیرد. ارزان‌قیمت بودن عامل محبوبیت این شرکت هواپیمایی در ترکیه و اروپا است. دفتر مرکزی پگاسوس در پندیک، استانبول قرار دارد و  قطب پرواز آن فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن است.
این شرکت توانست دو سال پیاپی جایزه ارزان‌ترین هواپیمایی اروپا را دریافت کند. در سال 2019 پگاسوس توانست رکود جدیدی را به ثبت برساند. میزان ترافیک مسافری شرکت در نیمه اول سال بیش از 13 میلیون بود که رشدی 18 درصدی را نشان داد.
پگاسوس دارای سه کلاس پرواز اسنشیال، ادونتیج، بیزینس فلکس است، کلاس اسنشیال ارزان‌ترین و کلاس بیزنس بهترین سطح آن است. در کلاس پرواز بیزنس، حق انتخاب صندلی‌ها کاملا راحت با فضای کافی است و شما دارید با فضای کافی، میزان بار 20 کیلوگرم در پرواز بین‌المللی و 15 کیلوگرم در پرواز داخلی می‌دهد. اگر قصد دارید از تهران به اروپا بروید، پگاسوس بهترین گزینه‌های خرید بلیط را به شما می‌دهد. شرکت پگاسوس در زمینه اسپانسرینگ نیز فعال است که می‌توان به حمایت مالی از تیم گالاتای سرای اشاره کرد. 

شرکت هواپیمایی پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس

پگاسوس یک شرکت هواپیمایی ارزان قیمت در ترکیه است، که فرصت های حمل و نقل با قیمت مناسب را به صورت نقطه به نقطه در مسیرهای کوتاه و بلند فراهم می کند و هدف آن راه اندازی یک شبکه پروازی گسترده با فرکانس پرواز بالا برای مهمانان است.
شرکت هواپیمایی پگاسوس به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری مشترک در سال 1990 توسط گروه Aer Lingus، Silkar Yatırım ve Insaat Organizasyonu A.S تاسیس شد. 
پگاسوس با اعتقاد به اینکه همه حق سفر با هواپیما را دارند، بلافاصله پس از شروع پرواز ها بلیط های ارزان سفر با ایرلاین پگاسوس را ارائه کرد.
شرکت هواپیمایی پگاسوس شبکه ی پروازی خود را که در ابتدا از 6 مسیر داخلی برنامه ریزی شده تشکیل شروع کرد، و پس از مدتی آن را  تا 125 مکان گسترش داد و در حال حاضر دارای 89 مسیر پرواز خارجی و 36 مسیر پرواز داخلی در 47 کشور جهان است.
ایرلاین پگاسوس در دسامبر 2021 به یک خانواده بزرگ با 5837 عضو تبدیل شد. شرکت هواپیمایی پگاسوس ضمن ارائه فرصت های سفر اقتصادی، ایمنی و کیفیت هواپیمایی پگاسوس با سرمایه گذاری در زمینه های فناوری پرواز خود را به عنوان بهترین مرکز آموزشی پرواز ترکیه معرفی کرد. 
این امر باعث شده است که پگاسوس نیز به یکی از خطوط هوایی پیشرو تبدیل شود و راه‌ حل‌ های شبکه بی‌سیم Groundlink End to End را در سراسر ناوگان بپذیرد، سیستمی که انتقال داده در جهت دوگانه را ارائه می‌کند که از نظر قابلیت ردیابی سیستم ‌ها بسیار مهم است.

تاریخچه شرکت هواپیمایی پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس در سال 1989 با شریک شدن با دو شرکت سیلک ایر و نت ایر با یکدیگر تصمیم گرفتند با همکاری شرکت دیگری به نام ایرلینگاس شرکتی را تاسیس کنند که در زمینه ی پرواز های چارتری نیز موفق باشد، بنابراین این شرکت ها با همکاری یکدیگر شرکت هواپیمایی پگاسوس را تاسیس کردند.
اولین پرواز شرکت هواپیمایی پگاسوس در سال 1990 در ماه 15 آوریل با استفاده از دو فروند هوای بوئینگ ۴۰۰-۷۳۷ انجام شد. شرکت پگاسوس در سال 1994 اوایل کار خود تمامی سهام خودش را به ترکیه فروخت و از آن به بعد ایرلاین پگاسوس متعلق به کشور ترکیه شد.
شرکت هواپیمایی پگاسوس همواره در حال توسعه بود و در سال 2005 مدیریت این شرکت به آقای علی سابانجی واگذار شد. پس از به دست گرفتن مدیریت این شرکت هواپیمایی توسط آقای سابانجی شرکت هواپیمایی پگاسوس به یکی از ارزان ترین شرکت های هواپیمایی تبدیل شد و این کار او باعث شد که در بین دیگر ایرلاین ها محبوبیت بیش تر پیدا کند.
با گذشت زمان مسافران شرکت هواپیمایی پکاسوس به شدت افزایش پیدا کرد، و این شرکت مجبور شد تا هواپیما ها و جت های مسافربری خود را افزایش دهد و در کمترین مدت به دومین شرکت هواپیمایی معروف در کشور ترکیه شد.

ناوگان هوایی پگاسوس

یکی از  افتخاراتی که می توان در شرکت هواپیمایی پگاسوس نام برد، این است که این شرکت به عنوان اولین ایرلاین ترکی است که توانسته هواپیمای ایرباس نئو۳۲۰ را خریداری کند.
این شرکت در سال 2012 توانست با خرید سهام هواپیمایی قرقیزستان از ایر ماناس اولین هواپیمای خود را در سال 2013 به عنوان  پگاسوس آسیا معرفی کرد.
شرکت هواپیمایی پگاسوس توانسته با ارائه ارزان ترین بلیط های هواپیمایی با ارائه ی سیستم low cost tickets، مسافران بسیاری را جذب خود کند.
ایرلاین پگاسوس از ایران به صورت مستقیم به کلیه ی شهر های ترکیه پرواز چارتری دارد. استفاده از این ایرلاین برای ایرانیانی که قصد سفر به اروپا را دارند بسیار مقرون به صرفه است.
شرکت هواپیمایی پگاسوس ایر در ناوگان هوایی خود انواع هواپیماهای ایرباس و بوئینگ را برای راحتی مسافران به هر کجای جهان دارد. این شرکت هر توانسته  برای پیشرفت و توسیعه ناوگان خود تعدادی هواپیمای جدید را سفارش داده است. از جمله ناوگان هوایی پگاسوس ایرباس A320-200، ایرباس A320neo،  بوئینگ 737-800 می باشد.

خرید بلیط شرکت هوایی پگاسوس

برای خرید بلیط هواپیما خارجی این ایرلاین می توانید از طریق سایت تریپ اقدام کنید. کافیست سه حرف اول شهر مبدا و سه حرف اول شهر مقصد را با ذکر نوع کلاس و تاریخ رفت و برگشت خود مشخص کنید و سپس کلید جستجو را فشار داده تا لیست کاملی از پرواز های این ایرلاین برای شما به نمایش درآید.

خدمه ی ایرلاین پگاسوس 

تمامی مهمانداران و خدمه ی شرکت هواپیمایی پگاسوس جزو آموزش دیده ترین افراد در زمینه ی شرکت های هواپیمایی هستند. این مهماندارای از ملیت ها و ادیان مختلف در این ایرلاین مشغول به کار هستند، بنابراین می توانند با مسافران با چند زبان متفاوت صحبت کنند.
هواپیمایی پگاسوس دفتر تهران : بلوار ميرداماد، بعد از میدان مادر، پلاک 30، طبقه 3، واحد 8
تلفن تماس شرکت هواپیمایی پگاسوس : 26407529 021
سایت هواپیمایی پگاسوس : www.pegasys.ir

مسیر های پروازی ایرلاین پگاسوس

بیش تر پرواز های شرکت هواپیمایی پگاسوس از طریق فرودگاه های بین المللی صبیحه گوکچن انجام می شود. این شرکت توانسته به بیش از 97 مقصد داخلی و خارجی به قاره های اروپا و خاورمیانه پروازهای مسافربری و باربری داشته باشد.
در بین مسیر هایی که از ایران پرواز دارد، تنها به تهران رفت و آمد دارد. دفتر هواپیمایی پگاسوس در شهر استابول ترکیه  قرار دارد.  این شرکت بیش از 60 فروند هواپیمای مسافربری را در ناوگان هوایی خود دارد.
شرکت هواپیمایی پگاسوس دارای برنامه های پروازی منظم به شهر های مختلف ترکیه و اروپا دارد، که به صورت هفتگی انجام می شود.
مسیر های پروازی داخلی و خارجی شرکت هواپیمایی پگاسوس از دفتر هواپیمایی پگاسوس در فرودگاه امام عبارتند از تهران به استانبول، تهران به بوداپست، تهران به کلن تهران به قبرس، تهران به دوسلدورف، تهران به زوریخ، تهران به وین، تهران به میلان، تهران به آمستردام، استانبول به وان، استانبول به ازمیر، استانبول به آنتالیا، استانبول به آلانیا، استانبول به وین، استانبول به قبرس، استانبول به زوریخ، استانبول به دوسلدورف و ... است.

قوانین هواپیمایی پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس هم مانند دیگر شرکت های هواپیمایی دارای قوانین هواپیمایی است، در این شرکت هواپیمایی میزان بار مجاز برای هر نفر بسته به کلاس پروازی می تواند متفاوت باشد.
برای مثال می توانیم بگوییم ارزان ترین پکیج شرکت هواپیمایی پگاسوس که اسنشیال نامیده می شود، و پرواز های داخلی مانند شهر دالامان و آنکارا را سفر می کند.
میزان بار مجاز برای هر نفر 15 کیلوگرم بار چمدان برای سفر های داخلی و 20 کیلوگرم بار چمدان برای سفز های خارجی در نظر گرفته شده است.
پکیج دیکر این شرکت ادونتیج نام دارد، استفاده از این پکیج این امکان را به مسافران می دهد تا میزان بار مجار برای هر نفر 5 کیلوگرم بیش تر  حمل کنید.
در پکیج مسافرتی اکسترا پگاسوس نیز هر مسافر اجازه حمل بار 10 کیلوگرم بیش تر از سایر پکیج را دارد، همچنین می توانند از کیترینگ این پکیج غذاهای متنوعی سفارش بدهند. بلیط های پروازی شرکت پگاسوس غیر قابل تغییر و استرداد و انتقال به غیر می باشد.
تمامی مسافران مجاز هستند که بار دستی خود را به داخل کابین ببرند، بارهای دستی شرکت هواپیمایی پگاسوس می توانند تا 8 کیلوگرم در ابعادی معادل 20*40*55 سانتیمتر باشند.
مسافران همچنین می توانند علاوه بر 8 کیلو باری که می توانند به داخل کابین ببرند، ویلچر تاشو، کیف‌ های دستی، کیف لبتاپ، کت و شلوار، کیف دوربین عکاسی، چتر، دوربین، کالسکه ی کودک تاشو، کتاب و مجلات، لبتاپ و تبلت و همچنین غذای نوزادان خود را نیز به داخل کابین ببرند.
البته لازم به ذکر است، که این نوع وسایل به عنوان بار های دستی محسوب نمی شوند و مسافرانی که بیش از حد مجاز بار دارند باید مبلغی اضافه بابت این بارها پرداخت کنند.

پکیج های پروازی شرکت پگاسوس

پکیج های پروازی شرکت پگاسوس

بلیط های پروازی شرکت هواپیمایی پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس دارای بلیط ها و پکیج های پروازی متنوعی است، که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

پکیج بیزینس فلکس

پکیج پروازی بیزنس فلکس به مسافران خود سفری ایمن و راحت را ارائه می دهد، در این نوع بلیط های پروازی مسافران می توانند تا 15 کیلوگرم بار مجاز در سفر های داخلی و 20 کیلوگرم بار مجاز در سفر های خارجی را داشته باشند.
شرکت هواپیمایی پگاسوس هیچ مسئولیتی در قبال گم شدن و شکسته شده اشیا ی گرانبهای مسافران را ندارد و خود مسافران باید مراقب وسایل خود باشند.کیف های دستی که مسافران به داخل کابین می برد نباید بیش تر از 8 کیلوگرم وزن داشته باشد.

پکیج بلیط ادونتیج

این مدل پکیج دارای امکانات پروازی بیش تر با صندلی های تاشو ی راحت است، و در آن می توانید صندلی های خود را انتخاب کنید و یکی از محبوب ترین بلیط های ایرلاین پگاسوس است.

پکیج بلیط اسنشیال

در این پکیج مسافران می توانند به میزان 15 کیلوگرم بار چمدان در پرواز های داخلی و 20 کیلوگرم بار چمدان در پرواز های خارجی مانند کشور های قبرس، ایتالیا و... داشته باشند.

پکیج بلیط بیسیک

این نوع پکیج پروازی تنها برای مسیر های بین الملی می باشد، در این نوع بلیط پروازی ایرلاین پگاسوس می توانید بار دستی تا 8 کیلوگرم را داشته باشید.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی پگاسوس

شرکت هواپیمایی پگاسوس متعلق به چه کشوری است ؟

پگاسوس یک شرکت هواپیمایی ارزان مسافربری در ترکیه است، که به دومین شرکت هواپیمایی معروف در ترکیه تبدیل شده است.

شرکت هواپیمایی پگاسوس در چه شهرهای از ایران پرواز دارد ؟

شرکت هواپیمایی پگاسوس ترکیه در بین مسیر هایی که از ایران پرواز دارد، تنها به تهران رفت و آمد دارد.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc