https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی اترک

Atrak Air

اترک
اترک

هواپیمایی اترک

هواپیمایی اترک

شرکت هواپیمایی اترک در سال ۱۳۹۱ پس از دریافت تمامی مجوزهای داخلی و بین المللی، فعالیت خود را به طور رسمی آغاز نمود. این شرکت جهت ارائه‌ی خدمات پروازی ایمن و راحت به مردم ایران تعداد چهار فروند هواپیمای ایرباس A320 خریداری کرد. قطب اصلی هواپیمایی اترک فرودگاه بجنورد و فرودگاه مهرآباد است. همچنین فرودگاه‌های مشهد و کیش شهرهای کانونی آن محسوب می‌شوند. 
در حال حاضر تمامی پروازهای این شرکت هواپیمایی داخلی بوده و به شهرهای تهران، بجنورد، مشهد،‌ اهواز، کرمانشاه، آبادان، قشم، کیش و اصفهان پرواز دارد.
در کلاس بیزینس هواپیمایی اترک،  برای آرامش و راحتی مسافران فضای کافی میان صندلی‌ها به همراه تنظیمات صندلی در نظر گرفته شده است. همچنین مهمانداران این کلاس پروازی منتخبی از بهترین‌ها هستند. کلاس اکونومی هواپیمایی اترک با فضای صندلی بیشتر نسبت به کلاس اکونومی بسیاری شرکت‌های هواپیمایی دیگر احساس آرامش و راحتی را برای مسافران خود به ارمغان می‌آورد.

شرکت هواپیمایی چیست ؟

شرکت هواپیمایی به شرکتی گفته می شود، که خدمات منظمی برای حمل و نقل مسافر یا کالا از طریق هوایی ارائه می دهد. گفته می ‌شود که این شرکت ‌ها صنعت هواپیمایی را تشکیل می ‌دهند که به عنوان زیر مجموعه ای از بخش هوانوردی و صنعت سفر گسترده‌ تر نیز در نظر گرفته می ‌شود. 

شرکت هواپیمایی اترک

شرکت هواپیمایی اترک

شرکت هواپیمایی اترک

شرکت هواپیمایی اترک در سال 2013 با پرواز به 3 مقصد آغاز به کار کرده است. اترک ایر در حال حاضر به هشت مقصد داخلی خدمات رسانی می کند و ناوگانی متشکل از 2 فروند ایرباس A320-200 دارد.
شرکت هواپیمایی اترک یاتا  AK، ایکائو  ATR  در واقع یک شرکت تازه تاسیس است، این شرکت در سال 1391 با دریافت مجوز های داخلی و خارجی فعالیت خود را آغاز کرد.
این شرکت یک شرکت خصوصی در ایران می باشد، ناوگان این شرکت در حال حاظر شامل سه فروند هواپیمای ایرباس 320 است. فرودگاه های مهرآباد و فرودگاه بجنورد قطب های اصلی این شرکت و فرودگاه مشهد و فرودگاه کیش شهر های کانونی شرکت هواپیمایی اترک هستند و دفاتر مرکز ایرلاین اترک در شهرک اکباتان تهران است.
مالک شرکت هواپیمایی اترک رضا فخارمنش مدعی شده است، که حداکثر توان خود را برای آموزش و استخدام نیروهای فنی و متخصص بکار گرفته است. 
در سایت هواپیمایی اترک آمده است که شركت هواپیمایی اترک برای بالا بردن کیفیت از نیرویی توانمند بهره می برد.
بخش عظیمی از این شرکت هواپیمایی از نیروی انسانی تحصیل کرده استفاده می کند، بودن نیرو های جوان در کنار نیرو های با تجربه باعث شده است تا این شرکت هواپیمایی پیشرفت خوبی داشته باشد.

ناوگان شرکت هواپیمایی اترک 

ایرلاین اترک دارای ناوگانی از هواپیما های ایرباس A320 است، این نوع هواپیما ها یکی از پرکاربرد ترین شرکت های سازنده هواپیما در ایران است.
ایرباس های 320 داراب دو موتور توربوفن است، که در زیر دو بال خود می باشد و بیش ترین و کم ترین سرعت این هواپیما کیلومتر بر ساعت است، این ایرباس ها دارای سازه ‌ای با موادی مانند فیبر های آرامید، شیشه و کربــــــن و همچنین پلاستیک فشرده است ساخته شده است.
از دیگر ایرباس های این ایرلاین می توان به A300 اشاره کرد، که نه تنها به خاطر موفقيت های تجاریش بسیار مشهور است، بلكه اولين طرح اروپایی در زمینه هواپیماهای مسافربری بعد از جنگ جهانی است.

خرید بلیط هواپیمای اترک 

برای خرید بلیط های هواپیمای شرکت اترک می توانید به چند روش اقدام کنید. اولین روش به این صورت است، که شما می توانید به صورت حضوری به یکی از دفاتر مرکزی در فرودگاه ها و برخی از آژانس ها بروید و خرید های خود را حضوری انجام دهید.
روش دیگر به این صورت است، که شما می توانید به صورت غیر حضوری به سایت رزرواسیون تریپ مراجعه کنید، و بلیط های مسافراتی خود را از ایرلاین اترک به صورت آنلاین تهیه کنید.

کترینگ ایرلاین اترک 

ایرلاین اترک با افزایش امکانات و آپشن ها توانسته رضایت مشتریان را جلب کند، یکی از کارهایی که این شرکت هواپیمایی انجام داده است، پذیرایی ویژه از مسافرین در حین پرواز است.
شرکت اترک بر اساس مسیر پروازی مسافران سرویس های مختلفی از نوشیدنی های سرد و گرم گرفته تا غذاهای سرو گرم و میان وعده های سبک را ارائه می دهد.
شرکت هواپیمایی اترک با ارائه ی بهترین خدمات و رعایت استاندارد ها تمامی انتظارات مشتریان را برآورده می کند، در بیزنس کلاس ایرلاین اترک با توجه به ساعات پروازی غذاهای درجه یک با کیفیتی بالا برای مشتریان سرو می شود.
مسافران می توانند از بین غذاهای متنوع این ایرلاین انتخاب کنند، علاوه بر منوی غذایی ارائه دهنده ی انواع شیرینی و نان، میوه های فصل، قهوه و چای با طعم متفاوت، شکلات داغ و بستنی را به مسافران خود ارائه می دهد.
در کلاس اکونومی ایرلاین اترک، غذاها از سطح کیفیت بالایی برخوردار است، غذاها به صورت تزئین شده و زیبا برای مسافران سرو می شود. این ایرلاین تنوع بی نظیری از غذاهای خاص را دارد.
شرکت هواپیمایی اترک غذاهای متنوع هندی، غذای دریایی، غذای کم نمک، غذای گیاهی، غذای آسیایی، غذای دیابتی، غذاهای فاقد گلوتن، غذاهای فاقد لاکتوز، غذا با کلسترول پایین، غذای کم چرب و ... را در فهرست منوی غذایی خود دارد.
برای سفارش غذاهای خود در ایرلاین اترک 36 ساعت قبل از پرواز می توانید به سایت هواپیمایی اترک www.atrakair.com مراجعه کنید ، و سفارش خود را به صورت آنلاین انجام دهید.   
همچنین هنگام خرید بلیط ارزان هواپیما می توانید به صورت تلفنی و یا آنلاین نیز سفارش غذای خود را ثبت کنید. سفارشات غذا تنها یکبار انجام می شود و نمی توان آن را تغییر داد، پس در انتخاب خود دقت کنید.
برای کودکان نیز غذاهای مخصوصی وجود دارد، که فاقد موادی چون ماهی، گوشت با استخوان، خشکبار، دانه گیاهان وغذاهای چاشنی دار هستند.

چک این اترک ایرلاین

مسافران داخلی برای پرواز با هواپیمایی اترک باید دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشند و مسافران خارجی نیز باید سه ساعت قبل از پرواز به فرودگاه بروند. گیت پرواز  یک ساعت قبل از پرواز بین المللی و برای پرواز داخلی 30 دقیقه قبل از حرکت پرواز بسته می شود.

اطلاعات و هشدارهای مهم درباره ی شرکت هواپیمایی اترک

قوانین حمل و نقل مسافران و محدودیت های بار این شرکت تابع قوانین و مقررات حمل و نقل هوایی در دنیا است.
مقدار بار مجاز برای مسافران مطابق میزان ذکر شده در بلیط های هواپیمایی اترک می باشد، داشتن اضافه بار از حد مجاز مسافر ملزم به پرداخت هزینه ی اضافه بار است.
برای خرید بلیط های هواپیمایی اترک در سایت این شرکت به صورت آنلاین تنها می توانید از کارت های عضو شتاب استفاده کنید.
تمامی مدت زمان های درج شده بر روی بلیط های هواپیمایی این شرکت به وقت محلی می باشد.
مسئولیت ثبت هر گونه اطلاعات غلط در باره ی شماره ملی و دیگر اطلاعات بر عهده ی خود مسافر است.
برای خرید بلیط هواپیما از ایرلاین اترک برای مسافران خارجی می بایست به جای شماره کارت ملی از شماره ی پاسپورت استفاده شود.
به دلیل تبعات مالی و امنیتی به مسافران توصیه می شود، از پذیرفتن بار سایر مسافرین و یا تحویل آن ها به شرکت های هواپیمایی خودداری کنند، زیرا مسئولیت حقوقی و کیفری این کار بر عهده ی تحویل دهنده ی بار است.
شرکت هواپیمایی اترک می توانند در صورت تشخیص بار غیر استاندارد و یا مخاطره آمیز از دریافت آن خودداری کند.
در صورت استرداد مبلغ بلیط هواپیما طبق قوانین شرکت اترک بین 24 تا 74 برگشت پول طول خواهد کشید.
در صورت تاخیر بیش از 2 ساعت و یا لغو پرواز شرکت هواپیمایی موظف به پرداخت کل مبلغ هزینه ی بلیط هواپیما می باشد.
کلیه پرواز های خارجی از شرکت هواپیمایی اترک از فرودگاه بین المللی امام خمینی و  کلیه پروازهای داخلی از شرکت هواپیمایی اترک از فرودگاه مهر آباد انجام می شود.
در صورت لغو و یا تغییرات در پرواز شرکت هواپیمایی اترک موظف به اطلاع رسانی به مسافران است، و هر کدام از تغییرات مشمول جریمه می شود.
شما می توانید تغییرات و کنسلی بلیط هواپیمایی اترک را حداکثر تا 4 ساعت قبل از پرواز انجام دهید.
هزینه ی بلیط های هواپیمایی اترک برای نوزادان 10 درصد از بلیط های اترک برای بزرگسالان است.
به همراه داشتن نسخه پزشک برای خانم های باردار و بیماران خاص هنگام پرواز ضروری است.
مسافران دارای بیماری خاص بایستی دارو های مورد نیاز خود را در کیف هایی که به داخل کابین آورده می شود قرار دهند.
بلیط های شرکت هواپیمایی اترک قابل انتقال به دیگران نیست، شرایط ذکر شده در بلیط به منزله ی قراداد بین شرکت هواپیمایی اترک و مسافران است.
برای تغییر شماره ی تماس و آدرس پست الکترونیکی خود می توانید برای اصلاح آن به قسمت به روز رسانی اطلاعات پروفایل شرکت هواپیمایی اترک مراجعه کنید.

قوانین مسافران شرکت هواپیمایی اترک

قوانین مسافران شرکت هواپیمایی اترک

قوانین مربوط به مسافران شرکت هواپیمایی اترک

علاوه بر قوانینی که شرکت هواپیمایی برای مسافران وضع می کند، مسافران نیز دارای حق و حقوق می باشند.
تمامی مسافران باید به صورت یکسان از خدمات شرکت هواپیمایی اترک بهره مند شوند، و نباید تبعیضی بین مسافران قائل شوند.
مسافران در صورت داشتن بلیط های هواپیمایی اترک، اگر از سمت این شرکت مانع از پذیرش مسافر به لحاظ محدوديت هاي شركت حمل كننده اعم از بازرگاني، فني و يا عملياتي امتناع نمايد، در این شرایط شرکت هواپیمایی اترک می بایست تمامی هزینه ی مبلغ بلیط را بازگرداند، و همچنین یک بلیط به صورت رایگان مشابه از لحاظ کلاس پروازی خریداری شده در اختیار مسافر قرار دهد.
در صورت انتقال مسافر توسط ساير خطوط هواپیمایی، شرکت موظف به پرداخت هزینه و یا پرداخت مابه التفاوت توسط مسافر و يا پرداخت خسارت توسط شركت های هواپيمايی اترک انجام می شود.
در صورت ابطال پرواز از یک هفته ی قبل از پروار انجام شود، شرکت هواپیمایی اترک موظف به برگرداندن هزینه ی کامل بلیط هواپیما به مسافر می باشد.

در صورت ابطال پرواز توسط مسافر از شش روز تا 24 ساعت قبل از پرواز انجام شود، شرکت هواپیمایی اترک موظف به پرداخت کامل وجه بلیط هواپیما به مسافرین خود است.
در صورت تأخير در تحویل بارها و چمدان های مسافران، این شرکت موظف است تا حداکثر ظرف مدت 21 روز نسبت انجام مراتب بصورت کتبی به شركت هواپیمایی اترک اقدام فرمايند.
برای راحتی مسافران دارای معلولیت این شرکت هواپیمایی تسهیلاتی را برای رفاه حال این مسافران در نظر گرفته است، این خدمات به صورت رایگان انجام خواهند شد.
در صورت بالا بودن قیمت بلیط های هواپیمایی اترک، شما می توانید از طریق سایت هواپیمایی این شرکت و یا از طریق سامانه ی پیامکی شکایت این مورد را گزاش کنید.
در صورت آسیب به بارها و چمدان های مسافران، لازم است قبل از ترک فرودگاه مسافر گزارش لیست محتویات را ارائه دهد، و شرکت هواپیمایی اترک موظف به پیگیری آن می باشد.

دفاتر مرکزی فروش بلیط هواپیمایی اترک

آدرس دفتر مرکزی تهران شرکت هواپیمایی اترک : تهران، ابتدای جاده مخصوص کرج، شهرک اکباتان، فاز یک، ابتدای بلوارشهید نفیسی، پلاک 3، ساختمان اترک

- شماره تماس دفتر مرکزی تهران شرکت هواپیمایی اترک : 47201112 -021
- شماره تماس دفتر فروش هواپیمایی اترک در فرودگاه مهرآباد تهران : 44665303 -021 
- شماره تماس دفتر فروش هواپیمایی اترک در فرودگاه مشهد 3400332 -0511 
- شماره تماس دفتر فروش هواپیمایی اترک در فرودگاه کیش : 4440860 -0764 
- شماره تماس دفتر فروش هواپیمایی اترک در فرودگاه بوشهر : 3543888 -0771 

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی اترک

شرکت هواپیمایی اترک در چه سالی آغاز به کار کرد ؟

شرکت هواپیمایی اترک در سال 1391 با دریافت مجوز های داخلی و خارجی فعالیت خود را آغاز کرد.

قطب های اصلی شرکت هواپیمایی اترک در کجا می باشند ؟

فرودگاه های مهرآباد و فرودگاه بجنورد قطب های اصلی این شرکت و فرودگاه مشهد و فرودگاه کیش شهر های کانونی شرکت هواپیمایی اترک هستند.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc