https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی آتا

Ata Air

آتا
آتا

هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا از شرکت های هواپیمایی نوپا در ایران است. آتا با نام تجاری ataair در شهر تبریز پایه گذاری شده است. نام این ایرلاین از اسامی ترکی گرفته شده است. دفتر اصلی و مرکزی هواپیمایی آتا در فرودگاه بین المللی تبریز قرار دارد. دیگر قطبهای پروازی آتا، فرودگاه بین المللی مهرآباد، فرودگاه بین المللی مشهد و فرودگاه بین المللی امام خمینی است. در بازه زمانی کمی این هواپیمایی توانسته است عنوان پنجمین شرکت هواپیمایی به لحاظ جابجایی مسافر را کسب کند. پروازهای هواپیمایی آتا بیش از20 مقصد داخلی و خارجی در خاورمیانه و آسیا را پوشش می دهند.

بلیط هواپیما هواپیمایی آتا

بلیط هواپیمایی هواپیمایی آتا به دلیل ایمنی بالای پرواز آن طرفدار دارد. زیرا هواپیمایی حادثه های کمی داشته است. شما می‌توانید بلیط هواپیمایی آتا را از وب سایت تریپ رزرو کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا همانند سایر هواپیمایی ها امکان خرید آنلاین و اینترنتی بلیط را دارد. برای خرید بلیط هواپیمایی آتا در وب سایت تریپ کافی است مبدا، مقصد و تاریخ سفر را مشخص کنید تا لیست بلیط های قابل خرید به شما نشان داده شود.

شرکت هواپیمایی آتا چک این آنلاین برای مسافران ندارد و مسافران باید در فرودگاه پذیرش شوند. برای چک این در فرودگاه، هواپیمایی آتا توصیه می کند مسافران در پروازهای بین المللی سه ساعت قبل از حرکت و در پروازهای داخلی 90 دقیقه قبل از پرواز، وارد فرودگاه شوند. در پروازهاي داخلي 20 دقيقه و در پروازهاي خارجي 60 دقيقه قبل از زمان پرواز، باجه هاي پذيرش مسافر بسته مي شوند برای پیگیری بلیط می توانید به وب سایت تریپ یا هواپیمایی آتا مراجعه کنید.

گفتنی است که پرواز هواپیمایی آتا در فرودگاه مهرآباد از ترمینال شماره 2 انجام می شود.

برنامه پروازی هواپیمایی آتا

مقاصد پرواز داخلی هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا به شهرهای زیادی پرواز داخلی دارد. برنامه های پرواز داخلی هواپیمایی آتا را در زیر مشاهده می کنید:

تهران تبریز

تهران اهواز

تهران مشهد

تهران بندرعباس

تهران شیراز

تهران اردبیل

تهران ارومیه

تهران کیش

تبریز تهران

تبریز مشهد

تبریز کیش

تبریز اهواز

تبریز شیراز

مشهد تهران

مشهد شیراز

مشهد اهواز

مشهد اردبیل

مشهد کیش

مشهد ارومیه

مشهد تبریز

اردبیل تهران

اردبیل مشهد

کیش  تهران

کیش تبریز

کیش مشهد

شیراز تهران

 شیراز تبریز

شیراز مشهد

ارومیه تهران

ارومیه مشهد

مقاصد پرواز خارجی هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا به کشورهای مختلفی پرواز دارد. برای پاسخ به این سوال که هواپیمایی آتا به کدام کشورها پرواز دارد می توانید برنامه و مسیر پرواز های خارجی هواپیمایی آتا را مشاهده کنید:

تهران استانبول

تهران باکو

تهران تفلیس

تهران باتومی

تهران کویت 

تهران بحرین

تهران بغداد

تهران نجف

تبریز استانبول

تبریز باکو

باکو  تهران

باکو تبریز

استانبول تبریز

پرواز چارتری و سیستمی هواپیمایی آتا

پرواز چارتر هواپیمایی آتا به خصوص بلیط های لحظه آخری قیمت های کمتری دارند با وجود اینکه ممکن است تخفیف داشته باشند اما امکان استرداد آن در اکثر مواقع ممکن نیست. بلیط سیستمی امکان استرداد دارد و می توانید از قبل رزرو کرده و در صورت عدم نیاز استرداد کنید.

بار مجاز هواپیمایی آتا

مقدار بار مجاز قابل حمل به داخل کابین در پروازهای آتا در کلاس‌های اکونومی 5 کیلوگرم است.

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی آتا در پروازهای داخلی 20 کیلوگرم است.

بار مجاز برای مسافران هواپیمایی آتا در پروازهای خارجی کلاس اکونومی 25 کیلوگرم و در کلاس بیزینس 30 کیلوگرم است.

در صورتی که مقدار بار شما از حد مجاز بیشتر شود باید هزینه اضافه بار را بپردازید. همچنین شما می توانید برای حمل بار از خدمات فریت بار و کارگو هواپیمایی آتا استفاده کنید. برای پیگیری بار نیز می توانید به وب سایت خدمات بار مراجعه کنید.

در هواپیمایی آتا حمل حیوان ها به داخل کابین مجاز نیست و باید حیوان خانگی خود را در قفس به مسئولین خدمات بار تحویل دهید. همچنین باید به مقصد توجه داشته باشید زیرا بعضی کشورها حیوانات را فقط از طریق کارگو می پذیرند.

انواع کلاس های پروازی هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا دو کلاس پروازی اکونومی ( اقتصادی) و کلاس (بیزینس) را ارائه می دهد.

کلاس اکونومی هواپیمایی آتا

کابین کلاس اکونومی خدمات خوبی ارائه می دهد. غذا و نوشیدنی رایگان سرو می شود اما بستگی به مسیر پرواز دارد.

کلاس بیزینس هواپیمایی آتا 

کلاس بیزینس هواپیمایی آتا با خدمات اختصاصی همراه است. مسافران در تمام پروازهای کلاس با چند وعده غذا و نوشیدنی پذیرایی می شوند و صندلی ها نسبت به کلاس اکونومی فضای بیشتری دارند و راحتی بیشتری برای مسافر فراهم می کند. همچنین در این کلاس بار مجاز بیشتری (تا 40 کیلوگرم) می‌توان حمل کرد.

ناوگان پروازی هواپیمایی آتا

هواپیمایی آتا دارای 17 فروند هواپیمای پیشرفته به تمام فرودگاه های داخلی و بین المللی است. ناوگان فعلی هواپیمایی آتا شامل هواپیماهای BOEING737، AIRBUS321 و BOEINGMD است.

غذای هواپیمایی هواپیمایی آتا

در تمام پروازهای بیش از یک ساعت، غذای گرم یا تنقلات و نوشیدنی ارائه می شود.

اطلاعات شرکت هواپیمایی هواپیمایی آتا

مالکیت شرکت هواپیمایی آتا، بخش خصوصی است. دفاتر اصلی این هواپیمایی در تبریز و تهران مستقر است. دفتر فروش تهران این هواپیمایی در شهرک اکباتان قرار دارد. شرکت هواپیمایی آتا از سال 1388 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این ایرلاین با تیم حرفه ای و برنامه ریزی دقیق یکی از منظم ترین ایرلاین های ایران است. به همین خاطر چهارمین ایرلاین موفق کشور محسوب می شود.

وب سایت رسمی هواپیمایی آتا: www.ataair.ir

شماره تماس و تلفن هواپیمایی آتا:   4855

کد یاتا: I3

 

 

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc