https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی آمریکن ایرلاینز

American Airlines

آمریکن ایرلاینز
آمریکن ایرلاینز

هواپیمایی آمریکن ایرلاینز

هواپیمایی آمریکن ایرلاینز

آمریکن ایرلاینز بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان از لحاظ مقیاس ناوگان و برنامه‌ زمانبندی حمل مسافران شناخته می‌شود. این شرکت هوایی در رده قدیمی‌ترین ایرلاین‌های دنیاست که زمان تاسیس آن به سال 1930 برمی‌گردد. با ادغام 10 ایرلاین کوچک، آمریکن ایرلاینز شکل گرفت. در حال حاضر این ایرلاین در بین ده شرکت هواپیمایی برتر آمریکا قرار گرفته است. آمریکن ایرلاینز 6800 پرواز روزانه به 350 مقصد در بیش از 55 کشور دنیا را پوشش می‌دهد.
این شرکت همچنین از لحاظ میزان درآمد سالیانه و انتقال مسافر نیز در رتبه اول شرکت‌های هواپیمایی جهان جای دارد. جابجایی 200 میلیون مسافر در سال و متوسط روزانه 500 هزار در روز، ابعاد بزرگ این ناوگان هوایی در صنعت هوایی دنیا را نشان می‌دهد و در نوع خود رکوردی تاریخی محسوب می‌شود. دفتر مرکزی این شرکت در فرودگاه دالاس فوردورث قرار دارد. قطب پرواز این شرکت هواپیمایی، 10 فرودگاه‌های بین‌المللی آمریکا مانند جان اف کندی، لس‌آنجلس، میامی و فیلادلفیا، را شامل می‌شود. 
از بهترین فرست کلاس‌های دنیا متعلق به پروازهای امریکن ایرلاین است. صندلی چرخشی، فضای باز و تختخواب شو بودن ، راحتی پرواز مسافران را تضمین می‌کند. مقابل هر صندلی صفحه مانیتور برای پر کردن اوقات پرواز وجود دارد. متناسب با مدت پرواز، میزان وعده ها تغییر خواهد کرد اما ساندویچ و اسنکها به طور ثابت پذیرایی می‌شود.
آمریکن ایرلاینز نخستین ایرلاینی بود که در سال 2008 دسترسی به اینترنت حین پرواز را عرضه کرد. همچنین نخستین ایرلاینی است که در سال 2009 با همکاری آژانس حفاظت محیط راهبرد کاری دوستدار محیط زیست خود را توسعه داد.

هواپیمای آمریکن ایرلاینز

هواپیمای آمریکن ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان است، که  در حال حاضر به 344  مقصد در سراسر جهان خدمات رسانی می کند.
فعالیت تجاری اصلی این شرکت، بهره برداری از یک شرکت حمل و نقل هوایی و ارائه حمل و نقل هوایی برنامه ریزی شده برای مسافران و بار است. 
مقاصدی که شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز به آن ها سفر می کند. قاره آفریقا، قاره آسیا و اقیانوسیه، قاره اروپا، قاره آمریکا
و خاورمیانه است.
شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز در واقع یکی از اعضای بنیانگذار اتحاد جهانی oneworld است. این شرکت در سال 1930 تاسیس شد و جزو بزرگترین شرکت های هوایی در آمریکا است.
این شرکت همراه با شرکت‌ های تابعه خطوط هوایی منطقه ‌ای و شرکت‌ های حمل‌ ونقل منطقه‌ ای شخص ثالث تحت نام تجاری عقاب آمریکایی فعالیت می‌ کند.
امریکن ایرلاینز در طول سال ها با ادغام حدود 85 شرکت توسعه یافت. شرکت های تابعه آن عبارتند از American Airlines, Inc., Envoy Aviation Group Inc., PSA Airlines, Inc. و Piedmont Airlines, Inc است.
شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز اولین پرواز خود را در سال 1926 توسط چارلز لیندبرگ انجام داد. این شرکت دارای بیش از 964 هواپیمای مسافربری و باربری است. قطب اصلی این شرکت هواپیمایی  فرودگاه بین المللی شارلوت داگلاس است.

فرودگاه های شرکت آمریکن ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز در حال حاضر از 10 مرکز فرودگاهی در سراسر ایالات متحده استفاده می کند که از آن ها پروازهای روزانه ی بی شماری انجام می شود. این فرودگاه ها شامل:

فرودگاه بین المللی شارلوت داگلاس
فرودگاه بین المللی اوهار
فرودگاه بین المللی دالاس/فورت ورث
فرودگاه ملی رونالد ریگان واشنگتن
فرودگاه بین المللی فیلادلفیا
فرودگاه بین المللی میامی
فرودگاه بین المللی فونیکس اسکای هاربر
فرودگاه لاگواردیا
فرودگاه بین المللی لس آنجلس
فرودگاه بین المللی جان اف کندی

خطوط هوایی امریکن، مسافران را از این فرودگاه ها به مقاصد مختلف در سرتاسر جهان در حجم انبوه حمل می کند. از نظر حجم مسافر، امریکن ایرلاینز پیشروترین شرکت هواپیمایی ایالات متحده به کوبا است. 
همچنین تنها شرکت هواپیمایی ایالات متحده است که به برازیلیا، بارانکیلا، بلو هوریزونته، کاراکاس، کالی، کپ هائیتین، فورت دو فرانس، لاپاز، گوایاکیل، مونته ویدئو، مانائوس، ماراکایبو، پوینت پیتر، سانتا کروز پرواز دارد. 

ناوگان هوایی آمریکن ایرلاینز

خطوط هوایی آمریکن ایرلاینز تا سال 2018 در مجموع دارای 1536 ناوگان هواپیمایی بوده است. این امر آن را به یکی از بزرگترین ناوگان تجاری در جهان با ترکیبی از هواپیماهای بوئینگ، ایرباس، مک دانل داگلاس و امبرائر تبدیل می کند. 
به غیر از ایرباس A330، امریکن ایرلاینز سومین اپراتور بزرگ هواپیماهای مسافربری بوئینگ 767 و پنجمین اپراتور بزرگ هواپیماهای بوئینگ 777 است.

کلاس های پروازی ایرلاین آمریکن ایرلاینز

آمریکن ایرلاینز نیز همانند سایر شرکت های هواپیمایی دارای کلاس های پروازی متعددی است.

فرست کلاس

کلاس پروازی فرست کلاس با مجموع حدود 50 صندلی، در تمام هواپیماهای خط اصلی منطقه ای و داخلی ارائه می شود. هنگامی که از این هواپیماها برای سفرهای بین المللی استفاده می شود، میان وعده‌ ها، نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی رایگان در گزینه‌ های غذاخوری در همه پروازها گنجانده شده است. 
در پروازهایی که 900 مایل یا بیشتر هستند، وعده های غذایی سه وعده ای ارائه می شود. این کلاس پروازی جزو گران ترین کلاس های پروازی ایرلاین آمریکن ایرلاینز است.
از امکانات این کلاس پروازی می توان به مانیتورهای شخصی را اشاره کرد، که در آن می توان انواع فیلم های روز دنیا را به انتخاب خود تماشا کنید.
صندلی های راحت با قابلی تاشو، کابین شخصی و مجهز با پورت های USB و لبتاپ، امکانات دیگری همچون دوش حمام، جا لباسی و ... است که می توانید در این کلاس پروازی از آن ها بهرهمند شوید.
مسافرانی که  با فرست کلاس پرواز می ‌کنند، می ‌توانند انتظار تجربه ‌ای عالی با فضای زیاد وعده‌ های غذایی، خدمات بار کامل یا سرگرمی‌ های حین پرواز و Wi-Fi داشته باشند. 

بیزنس کلاس

صندلی های کلاس پروازی بیزینس کلاس کیفیت و سطح راحتی را در صندلی های خود ارائه می دهند. بلیط کلاس های پروازی بیزنس کلاس ارزان تر از فرست کلاس و گران تر از کلاس اکونومی هستند.
صندلی ‌های بیزینس کلاس نسبت به صندلی‌ های اکونومی کیفیت بسیار بهتری را ارائه می ‌کند. در این کلاس پروازی از مسافران با وعده‌های غذایی کامل و متنوع چینی، بین المللی، اروپایی خوب پذیرایی می شود.
کلاس پروازی بیزنس کلاس دارای امکانات متعددی همچون روزنامه ها و مجلات متنوع، مانیتور های شخصی که در آن می توان انواع فیلم ها و کارتون ها را تماشا کرد و همچنین پورت های USB می باشد.

پریمیوم اکونومی

تعداد کمی از خطوط هوایی کلاس‌ های اقتصادی متفاوتی را ارائه می ‌کنند، از جمله Premium Economy با خدمات کمی متفاوت در دسترس است.
امکانات کلاس های پروازی پریمیوم اکونومی شامل صندلی‌ های کمی پهن ‌تر و فضای پا بیشتر است. صندلی‌ ها معمولاً ارزان ‌تر از صندلی ‌های تجاری یا درجه یک هستند، و آنها را گزینه خوبی برای مسافران می کند.
اگر با این کلاس پروازی به مقصدی بین ‌المللی پرواز می ‌کنید، صندلی‌ های جادارتر با فضای پای بیشتر در مکان ‌های مطلوب ‌تری مانند جلوی هواپیما قرار دارند. 
کلاس پروازی پریمیوم اکونومی ممکن است با پارتیشن‌ هایی از صندلی‌ های دیگر جدا شود و تنوع بیشتری از انتخاب‌ های غذایی و ظرفیت بار بیشتری را ارائه دهد.
کلاس های پروازی اکونومی ارزان ترین بلیط هواپیما را ارائه می دهند و گزینه ‌ای عالی برای پروازهای کم‌ هزینه هستند. اگر به خدمات لوکس زیادی نیاز ندارید، این پروازها گزینه های عالی و مقرون به صرفه ای هستند. 
صندلی های اکونومی ممکن است صندلی های «کوچ»، «استاندارد» یا «کابین اصلی» نیز نامیده شوند. برخی از شرکت ‌های هواپیمایی در کلاس های پروازی اکونومی کلاس میان ‌وعده‌ ها، نوشیدنی‌ ها، فیلم‌ ها و موسیقی ‌های متنوعی را در حین پرواز ارائه می ‌کنند. 

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز

ناوگان هوایی آمریکن ایرلاینز از چه هواپیماهایی تشکیل شده ؟

شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز بزرگترین ناوگان تجاری با ترکیبی از هواپیماهای بوئینگ، ایرباس، مک دانل داگلاس و امبرائر را تشکیل می دهد.

شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز به چه قاره هایی در جهان پرواز دارد ؟

شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز در حال حاضر به 344  مقصد از جمله قاره آسیا، قاره آفریقا، قاره اقیانوسیه، قاره اروپا و خاورمیانه پرواز دارد.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc