https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی آلیتالیا

Alitalia

آلیتالیا
آلیتالیا

هواپیمایی آلیتالیا

هواپیمایی آلیتالیا

شرکت هواپیمایی آلیتالیا یک از بزرگترین ایرلاین های حامل پرچم ملی کشور ایتالیا است. کلمه ی آلیتالیا به معنای «بالهای ایتالیا» است، این شرکت هواپیمایی در سال 1999 پروازهای خود را آغاز کرد و در دو سال اول پرواز های خود نزدیک به 50 میلیون مسافر را جابه‌ جا کرده است.
این شرکت پس از جند سال فعالیت به علت ورشکستگی منحل شد، و در سال 2009 دوباره با سرمایه گذاری شرکت های هواپیمایی ایتالیا مجدد راه اندازی شد. 
در سال 2014 نیز سهامداران آلیتالیا با شرکت هواپیمایی الاتحاد قراردادی را امضا کردند که طبق قرارداد، از آن پس ۴۹٪ سود این شرکت به هواپیمایی الاتحاد تعلق می گیرد.
قطب های اصلی ایرلاین آلیتالیا  در فرودگاه لئونداردو داوینچی فیومیچینو و در فرودگاه لیناته میلان است. آلیتالیا پروازهایی را در سراسر اروپا و بخش هایی از شمال آفریقا و آسیا ارائه می دهد.  
به طور کلی، این شرکت هواپیمایی به بیش از 90 مقصد در این مناطق پرواز کرد. ناوگان هوایی ایرلاین آلیتالیا متشکل از هواپیماهای باریک و پهن پیکر برای مقاصد کوتاه و بلند، از جمله ایالات متحده بوده است.

شرکت هواپیمایی آلیتالیا

شرکت هواپیمایی آلیتالیا 

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی آلیتالیا

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی آلیتالیا به سال 1947 باز می گردد، زمانی که اولین پرواز خود را به عنوان هواپیمایی ملی ایتالیا انجام داد تا اینکه در سال 2009 فعالیت خود را متوقف کرد. 
زمانی که آلیتالیا قدیمی اعلام ورشکستگی کرد، نام و برند هواپیمایی توسط گروهی از سرمایه گذاران خریداری شد  و دوباره این شرکت مجددا راه اندازی شد و به عنوان یک ایرلاین جدید اما با همان برند شروع به کار کرد.
با راه اندازی آلیتالیا جدید، این شرکت هواپیمایی یکی دیگر از خطوط هوایی ایتالیایی و رقیب اصلی آن در آن زمان، ایر وان را خریداری کرد. 
این شرکت هواپیمایی پروازهای ارزان قیمت در سراسر اروپا و  آسیا را ارائه می دهد. این شرکت هواپیمایی بخشی از مالکیت اتحاد ایرویز است و یکی از خطوط هوایی عضو اتحاد شریک اتحاد ایرویز است، آلیتالیا همچنین یکی از اعضای اتحاد خطوط هوایی SkyTeam می باشد.
شرکت هواپیمایی آلیتالیا در سال 2020، برای دومین بار توسط دولت ایتالیا خریداری شد، دولت دارایی های آلیتالیا را گرفت و یک شرکت هواپیمایی ملی جدید به نام ITA Airways راه اندازی کرد. 
آلیتالیا یکی از طولانی ‌ترین خطوط هوایی موجود در آن زمان بود که پروازهایش را متوقف کرد و یکی از شناخته‌ شده ‌ترین شرکت‌ های هواپیمایی با خدمات کامل در اروپا بود.
ITA Airways جایگزین Alitalia به عنوان خط هوایی ملی ایتالیا شده است، لیکن  ITA Airways برند دیگری از Alitalia نیست، این ایرلاین به سادگی جایگزین جایگاهی شده است که آلیتالیا به عنوان ایرلاین ملی کشور به عنوان یک شرکت جداگانه در اختیار داشت. 
این می تواند گیج کننده باشد زیرا زمانی که دولت ایتالیا دارایی های Alitalia را خریداری کرد، همچنان از بسیاری از دارایی ها برای عملیات روزانه استفاده می کرد. 
به عنوان مثال، ITA Airways از کد یاتای شرکت هواپیمایی آلیتالیا استفاده می کند و حتی با برخی از هواپیماهای با برند آلیتالیا پرواز می کند، همچنین خدمه کابین یونیفرم های مارک آلیتالیا به تن دارند. 

ناوگان هوایی شرکت آلیتالیا

آلیتالیا ناوگانی با ترکیبی از هواپیماهای ایرباس و بوئینگ داشته است، این ایرلاین مدل هایی از خانواده های بوئینگ مدل A320، A330 و 777 ددر ناوگان هوایی خود داشته است. این شرکت زمانی که فعالیت خود را متوقف کرد نزدیک به 100 مدل هواپیمای مسافربری داشته است.

خرید بلیط از ایرلاین آلیتالیا

برای خرید از ایرلاین آلیتالیا، تنها کافیست سه حرف اول نام شهر مبدأ و سه حرف اول نام شهر مقصد را در بخش جستجوی پرواز، وارد نموده و سپس تاریخ رفت و برگشت خود را بعلاوه ی تعداد مسافران و کلاس پروازی مورد نظر تعیین کنید و در انتها کلید جستجو را فشار دهید.
شما می توانید لیست کاملی از بلیط پرواز داخلی، بلیط پرواز های خارجی، بلیط های لحظه آخری، بلیط های چارتری را تماشا کنید و با استفاده از فیلتر های موجود لیست پرواز ها را بنا به شرایط خود مرتب کنید و در کوتاه ترین زمان بلیط مورد نظر خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

دریافت کارت پرواز آلیتالیا

برای دریافت کارت پرواز ایرلاین آلیتالیا مسافران هم می توانند به صورت آنلاین و هم به صورت فیزیکی آن را دریافت کنند. برای دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین باید 24 تا 1 ساعت قبل از طریق سایت می توانند آن را دریافت کنند.
در طی آن مسافران همچنین می توانند صندلی خود را با غذای خود را سفارش دهند و یا به صورت حضوری 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند و از طریق کیوسک هایی که در فرودگاه قرار دارد کارت پروازی خود را دریافت کنند.

کلاس های پروازی آلیتالیا

شرکت هواپیمایی آلیتالیا همانند دیگر شرکت های هواپیمایی دارای کلاس های پروازی متفاوتی است، که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

فرست کلاس

در کلاس پروازی فرست کلاس شرکت هواپیمایی آلیتالیا، صندلی های پروازی بسیار راحت و قابل تاشو می باشند و مسافران می توانند بر روی آن ها بخوابند، همچنین دارای امکاناتی مانند مانیتورهای لمسی با قابلیت پخش فیلم و موسیقی می باشد.
مسافران کلاس پروازی فرست کلاس می توانند از منوی غذایی متنوع و نوشیدنی های سرد و گرم لذت ببرند و با آرامش به مقصد خود برسند.

بیزنس کلاس

در کلاس پروازی بیزنس کلاس آلیتالیا مسافران می توانند میزان بار بیش تری داشته باشند، و از منوی غذایی متنوع نوشیدنی و صندلی های راحت و قابل تاشو برخوردار باشند.

پریمیوم اکونومی کلاس

این کلاس پروازی نسبت به کلاس پروازی اکونومی آلیتالیا دارای صندلی های بزرگتر و راحت تر است، که مسافران احساس راحتی بیش تری دارند.

اکونومی کلاس

در کلاس پروازی اکونومی کلاس شرکت هواپیمایی آلیتالیا، مسافران می توانند از نوشیدنی های محدود، خوراکی و وعده غذایی محدود تری استفاده کنند.
در برخی از پروازهای این کلاس پروازی هر کدام از صندلی ها دارای مانیتور های جداگانه می باشند. که می توانند برنامه های جداگانه و مورد علاقه ی خود را در آن ببینند.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی آلیتالیا

قطب های اصلی شرکت هواپیمایی آلیتالیا در کجا قرار دارند ؟

قطب های اصلی ایرلاین آلیتالیا  در فرودگاه لئونداردو داوینچی فیومیچینو و در فرودگاه لیناته میلان است.

کلاس های پروازی آلیتالیا کدامند ؟

کلاس های پروازی آلیتالیا شامل فرست کلاس، بیزنس کلاس، پریمیوم اکونومی کلاس، اکونومی کلاس می باشد.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc