https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ایر نیوزیلند

Air New Zealand

ایر نیوزیلند
ایر نیوزیلند

هواپیمایی ایر نیوزیلند

هواپیمایی ایر نیوزیلند

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند حامل پرچم این کشور است. شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند در سال 1940 با نام تاسمان امپایر ایرویز لیمیتد یا TEAL تاسیس شد. 
قطب های اصلی فرودگاه نیوزلند شامل فرودگاه اوکلند (AKL)، فرودگاه بین ‌المللی ولینگتون (WLG) و فرودگاه بین ‌المللی کرایست‌ چرچ (CHC) است. 
این شرکت هواپیمایی به 52 مقصد، از جمله 26 مقصد بین المللی در 15 کشور در اقیانوسیه، آسیا، اروپا و آمریکای شمالی پرواز می کند. 

هواپیمای ایر نیوزیلند

هواپیمای ایر نیوزیلند

پروازهای داخلی ایر نیوزیلند

مسافرانی که قصد سوار شدن به پروازهای داخلی ایر نیوزلند را دارند، می‌ توانند حداکثر تا 24 ساعت قبل از پرواز خود به صورت آنلاین چک ‌این کنند یا از برنامه Air New Zealand برای دسترسی به کارت الکترونیکی پرواز استفاده کنند. 
در بیشتر مواقع توصیه می ‌شود مسافران حداقل 30 دقیقه قبل از پرواز چک ‌این کنند. مسافرانی که چمدان تحویل ‌شده ندارند، می ‌توانند پس از تحویل گرفتن کارت پرواز خود به گیت پرواز بروند. 
اگر پرواز داخلی به نیوزلند دارید چک ‌این پروازهای داخلی ایر نیوزلند 30 دقیقه قبل از زمان برنامه ‌ریزی شده بسته می ‌شود. 

پروازهای بین المللی ایر نیوزیلند 

مسافران می توانند پس از خرید بلیط پرواز خدمات چک‌ این آنلاین ایر نیوزلند  را تا 24 ساعت قبل از زمان برنامه ‌ریزی شده انجام دهند.
خدمات چک این برای 24 قبل از پروازهای بین ‌المللی باز می‌ شود، زمان بسته شدن چک‌ این آنلاین بین پروازها و مقصد ها متفاوت است. 
زمان بسته شدن ورود به پرواز شما در بلیط الکترونیکی که توسط آژانس مسافرتی به شما ارائه شده است درج می شود. همچنین می توانید زمان بسته شدن ورود خود را در برنامه Air NZ مشاهده کنید.
اگر می ‌خواهید چمدان را چک کنید، توجه داشته باشید که برای اکثر پروازهای بین ‌المللی، بارگذاری بار 60 دقیقه قبل از زمان برنامه ‌ریزی شده بسته می ‌شود، در حالی که برای پروازهایی که از سیدنی، لندن هیترو، و همه فرودگاه‌ های ایالات متحده آمریکا و ایالات متحده حرکت می ‌کنند، 75 دقیقه قبل از حرکت بسته می ‌شود. 
مسافران ایرلاین ایر نیوزیلند همچنین می ‌توانند با استفاده از برنامه Air NZ تا 24 ساعت قبل از زمان حرکت برنامه ‌ریزی ‌شده کارت پرواز خود را دریافت کنند.

ناوگان هواپیمایی ایر نیوزیلند

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند دارای ناوگان هوایی شامل 114 فروند هواپیمای در حال استفاده و 11 فروند در حال سفارش می باشد.
هواپیماهای ناوگان هوایی ایر نیوزیلند شامل 8 فروند هواپیمای بوئینگ مدل B777-300ER،  فروند هواپیمای بوئینگ مدل B777-200ER، 14 فروند هواپیمای بوئینگ مدل B787-9، شش فروند هواپیمای ایرباس مدل A A320 - Short haul، 17 فروند ایرباس مدل هواپیمای A320 - Domestic NZ، 11 فروند هواپیمای ایرباس مدل A320/A321neo، 27  فروند  ایرباس مدل هواپیمای ATR72-600 می باشد.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند دارای چهار کلاس پروازی بیزنس پرمیر،اکونومی اسکای کوچ ، پرمیوم اکونومی ،اکونومی کلاس می باشد.
اکونومی کلاس دارای صندلی های بسیار راحت، سرگرمی های متنوع است و هواپیمای این کلاس پروازی از نوع بوئینگ می باشد. کلاس پروازی اکونومی اسکای تاچ دارای صندلی های راحت در یک ردیف و هر ردیف سه صندلی می باشد، پرواز با این کلاس پروازی برای خانواده ها و زوج ها بسیار مناسب است.
در کلاس پروازی پرمیوم اکونومی دو ردیف صندلی وجود دارد، که هر کدام دارای استاندار و راحتی و قابلیت تاشو هستند فاصله ی صندلی ها از هم به گونه ای است که می توان آن را به یک تخت خواب راحت تبدیل کرد. همچنین یک فضای پای راحت نیز در اختیار مسافران قرار می گیرد.
در کلاس پروازی بیزنس کلاس ایر نیوزیلند هر مسافر دارای یک فضای اختصاصی و راحت است. مسافران می توانند در محیطی آرام و مناسب به استراحت بپردازند.

سرگرمی و امکانات پروازی ایر نیوزیلند

در بیش تر کلاس های پروازی ایر نیوزیلند یک صفحه نمایشگر شخصی بر اساس کلاس پروازی در پشتی صندلی هواپیماهای ایر نیوزلند قرار دارد. 
این نمایشگرها با ارائه طیف گسترده ای از عناوین فیلم و تلویزیون، موسیقی، نمایش های رادیویی و کتاب های صوتی، و مجموعه ای از بازی ها، گزینه های عالی زیادی برای انتخاب وجود دارد. 
مسافرانی که در پروازهای داخلی با ایر نیوزلند سفر می کنند، یک نسخه رایگان از مجله KiaOra دریافت می کنند و به یک مسابقه درون پروازی دسترسی دارند.

کیترینگ ایرلاین ایر نیوزیلند

به همه مسافرانی که در پروازهای داخلی ایر نیوزلند سفر می کنند، میان وعده و چای یا قهوه ارائه می شود. برخی از پروازهای داخلی مجموعه ای از تنقلات و نوشیدنی های اضافی سرو می شود. 
علاوه بر گزینه‌های معمول غذا و نوشیدنی در طول پرواز مسافران می ‌توانند از مجموعه ‌ای از شراب‌ ها، سیب، آبجو و نوشابه‌ های نیوزیلندی میل کنند.
مسافرانی که با پروازهای طولانی مدت ایر نیوزلند در سطح بین المللی سفر می کنند از وعده های غذایی طراحی شده لذت می برند. غذاها که از مواد اولیه باکیفیت و تازه ساخته شده‌ اند، در کنار مجموعه گسترده ‌ای از شراب‌ های نیوزیلندی که توسط جیم هره، مشاور شراب شرکت هواپیمایی و داور نمایشگاه بین ‌المللی شراب انتخاب شده، سرو می ‌شوند. 
می ‌توانند انتظار داشته باشند که پیش غذا و غذای اصلی، مانند سالاد پاستا ارزو و مرغ تیکا ماسالا، برای شام، و یک صبحانه قاره‌ ای یا گرم سرو شود. 
مسافران پریمیوم اکونومی برای شام با یک وعده غذایی همراه با دسر، با انتخاب صبحانه گرم یا قاره ای پذیرایی می شوند. مسافران کلاس بیزینس پریمیر می ‌توانند از منوی غذاهای لذیذ، با انتخاب ‌هایی از جمله شام سه وعده ‌ای، صبحانه ‌های گرم و میان ‌وعده‌ ها در طول پرواز را انتخاب کنند.
در پروازهای ترانس تاسمان بین نیوزلند و استرالیا، آب، چای و قهوه بدون هزینه اضافی برای همه مسافران ارائه می شود. 
مجموعه ‌ای از وعده‌ های غذایی ویژه که مطابق با نیازهای مسافران است مانند غذاهای رژیمی، غذاهای گیاهی، غذاهای بدون کلسترول، غذاهای بدون قند، غذاهای گیاهی و کوشر و غیره در بیشتر پروازهای بین ‌المللی طولانی مدت در دسترس هستند. 
برخی از وعده‌ های غذایی برای مسافران کلاس اقتصادی و ممتاز در خدمات بین ‌المللی از جمله پروازهای نیوزیلند به استرالیا و جزایر اقیانوس آرام، در دسترس نیست. 

برا مجاز ایرلاین ایر نیوزیلند

مسافرانی که در کلاس پریمیوم اکونومی یا بیزینس پریمر هستند، مجاز به حمل بار دو ساک دستی با وزن 14 کیلوگرم به داخل کابین هستند.
مطابق قوانین چمدان ایر نیوزلند، اندازه همه چمدان ‌های دستی نباید از 118 سانتی ‌متر تجاوز کند. مسافران کلاس اکونومی ایر نیوزلند می توانند با یک کیف دستی که وزن آن بیش از 7 کیلوگرم نباشد و یک وسیله کوچک مانند کیف لپ تاپ یا کیف دستی سفر کنند.
مسافران بین ‌المللی کلاس پروازی اکونومی کلاس مجاز به حمل  دو چمدان 23 کیلوگرمی می باشند. در کلاس های پروازی بیزنس پرمیر،اکونومی اسکای کوچ  مسافران مجاز به حمل سه چمدان با وزن 23 کیلوگرم می باشند.

سالن های استراحت ایرلاین ایر نیوزیلند

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند در فرودگاه های خود دارای چندین سالن استراحت هستند.

سالن های داخلی

سالن های داخلی ایر نیوزیلند در چندین فرودگاه در سراسر نیوزیلند از جمله فرودگاه اوکلند، فرودگاه کرایست چرچ و فرودگاه ولینگتون یافت می شود. 
این سالن ‌ها مجهز به امکاناتی همچون رستوران ها، بوفه ها، بارها، قهوه‌ های باریستا، وای ‌فای، ایستگاه‌ های شارژ تلفن، دستشویی دوش و اتاق مادر و کودک و ... می باشند.
تمام سالن های داخلی ایر نیوزلند یک ساعت قبل از حرکت اولین پرواز باز می شوند و پس از حرکت آخرین پرواز روز بسته می شوند.
سالن ‌های داخلی ایر نیوزلند برای مسافرانی که به ‌دلیل سوار شدن به هواپیمای ایر نیوزیلند و دارای عضویت Gold، Elite یا Elite Partner یا عضو Koru هستند، در دسترس هستند.

سالن های منطقه ای

سالن ‌های منطقه ‌ای ایر نیوزلند در مقاصدی در نیوزلند از جمله اوکلند، همیلتون، تاورانگا، نیو پلیموث، ناپیر، پالمرستون نورث، ولینگتون، نلسون، کوئین‌ستون، داندین و اینورکارگیل قرار دارند. 
این سالن‌ ها که با دکوراسیون شیک طراحی شده ‌اند، مجموعه ‌ای از امکانات رفاهی ایده ‌آل را برای کسانی که برای تجارت یا تفریح سفر می ‌کنند، فراهم می ‌کنند. 
بوفه های سلف سرویس، نوشیدنی های سبک، امکانات بار، وای فای، مجلات، تلویزیون، پورت های USB، پاور پوینت ها و امکانات تجاری در هر سالن موجود است. 
برخی از سالن‌ ها قهوه‌ های باریستا را نیز ارائه می ‌کنند. همه سالن‌ های منطقه‌ای ایر نیوزلند معمولاً یک ساعت قبل از حرکت اولین پرواز باز می‌ شوند و پس از حرکت آخرین پرواز روز بسته می ‌شوند.

سالن های بین المللی

سالن های بین المللی ایر نیوزیلند در اوکلند، ولینگتون، کرایست چرچ، سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرث، نادی و راروتونگا واقع شده اند.
این سالن ها فضاهایی راحت برای استراحت قبل از سوار شدن به پرواز هستند. امکانات ارائه شده از سالنی به سالن دیگر متفاوت است، اما می ‌توانید انتظار داشته باشید که امکاناتی مانند نوشیدنی‌ های سبک، بارها، وای ‌فای، مجلات، تلویزیون ‌ها و سرویس هاب بهداشتی را در بیشتر سالن ‌های ایر نیوزلند در سراسر جهان وجود دارد. امکانات دوش نیز در اکثر سالن های بین المللی موجود است ساعات کار هر سالن بین المللی بسته به مکان متفاوت است.

جوایز شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند دارای جوایز متعددی در طول سال های کاری خود بوده است، در زیر به چند مورد از این جوایز اشاره می کنیم.

بر اساس رتبه ‌بندی سایت معتبر AirlineRatings.com ایر نیوزیلند جزو برترین شرکت هواپیمایی در سال 2020 میلادی 
برنده جایزه بهترین خدمات در کلاس اکونومیدر سال 2019 توسط  اسکای کوچ از طرف APEX 
در سال 2019 بهترین و برترین حق بیمه در سطح جهان 
جوایز بهترین کلاس اقتصادی برتر و بهترین صندلی اقتصادی برتر جهان در سال 2018 توسط  Skytrax 
در سال 2017 جزو برترین شرکت هواپیمایی سال از طرف  سایت معتبر AirlineRatings.com
جایزه بهترین کلاس اقتصادی پریمیوم در سال 2017 توسط  سایت TripAdvisor 
در سال 2016 برنده ی  برترین شرکت هواپیمایی در سال شد
در سال 2015 برنده ی برترین شرکت هواپیمایی در سال شد
در سال 2014 به عنوان امن ‌ترین شرکت هواپیمایی معرفی شد
در سال 2010 به عنوان بهترین ایرلاین سال معرفی شد.

سوالات متداول شرکت هواپیمایی ایر نیوزیلند

آیا در پروازهای ایر نیوزلند وای فای رایگان وجود دارد؟

در برخی از پروازهای بین المللی وای فای رایگان در دسترس است. 

آیا نوشیدنی در ایرلاین ایر نیوزلند رایگان است ؟

نوشیدنی هایی مانند آب، چای و قهوه رایگان هستند.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc