https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ایر فرانس

Air France

ایر فرانس
ایر فرانس

هواپیمایی ایر فرانس

هواپیمایی ایر فرانس

ایرفرانس که سال 1933 در پاریس تاسیس شد، امروز بخشی از شبکه هوایی اروپا را پوشش می‌دهد. این شرکت با بیش از 16300 پرواز روزانه به 177 کشور و به 1000 مقصد، از بزرگترین ایرلاین‌های دنیا محسوب می‌شود. در سال 2019 این ایرلاین توانست در رده‌بندی بهترین خطوط هوایی دنیا، رتبه 23 را کسب کند. 
دفتر مرکزی هواپیمایی در ترامبله آنفرانس قرار دارد. قطب اصلی پروازی نیز فرودگاه شارل دگل است و قطب ثانویه فرودگاه‌های اورلی، لیون، سنت اگزوپری، تولوزبلانیاک و مارسی پروانس می‌باشد.
ایرفرانس چهار کلاس‌ پروازی دارد: فرست کلاس، بیزنس، پرمیوم اکونومی و اکونومی. در فرست کلاس برای هر مسافر اتاق جداگانه‌ای با صفحه نمایش و صندلی تختشو طراحی شده است. کلاس بیزنس، فضاهای مجزا با صندلی‌ تختشو، صفحه نمایش و مجموعه‌ای از فیلم و موسیقی است. از مزایای کلاس پرمیوم اکونومی، سرویس کترینگ و کیفیت خدمات بیشتر نسبت به کلاس پروازی اکونومی است. باید در نظر داشت که کیفیت کلاس پرواز اکونومی ایر فرانس در مقایسه با ایرلاینهای دیگر، سطح کیفی بالاتری دارد. 
ایرفرانس یک شرکت هواپیمایی دوستدار محیط زیست است و با ایده‌های نو سعی در بهبود کیفیت خدمات دارد. تعویض 100 میلیون فنجان پلاستیکی با فنجان کاغذی و تعویض 85 میلیون ظرف غذا با محصولات بیو نمونه‌ای از این اقدامات است. 

شرکت هواپیمایی ایر فرانس

شرکت هواپیمایی ایر فرانس

شرکت هواپیمایی ایر فرانس

شرکت هواپیمایی ایر فرانس یک شرکت فرانسوی است، که در سال 1933 فعالیت خود را آغاز کرده است. ایرفرانس روزانه 1500 پرواز در فرانسه، اروپا و سراسر جهان انجام می دهد. 
از سال 2004، ایرفرانس و KLM یکی از گروه های اروپایی پیشرو در بخش حمل و نقل هوایی را تشکیل داده اند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر ترامبله آنفرانس است. شرکت هواپیمایی ایر فرانس در 2013 توانسته به 36 مقصد مختلف در فرانسه و 168 مقصد در 93 کشور مختلف پرواز داشته باشد.
رئیس شرکت هواپیمایی ایر فرانس بنجامین اسمیت یک فرد کانادایی است، که برای اولین بار یک شخص غیر فرانسوی مدیریت جدید ایرفرانس-کی ال ام بر عهده گرفته است
این شرکت در سال 2015 توانسته است 46 میلیون مسافر را جابجا کند، قطب اصلی شرکت هواپیمایی ایر فرانس فرودگاه شارل دوگل پاریس است.

تاریخچه شرکت هواپیمایی ایرفرانس

شرکت هواپیمایی ایرفرانس در سال 1933 با ادغام شرکت های ایراورینت، ایریونیون، شرکت پرتال هوایی عمومی، شرکت بین المللی ناوبری فرانسه و شرکت ترابری آرینه تشکیل شد. 
شرکت ایر فرانس با داشتن 130 هواپیما در سال 1948 یکی از بزرگ ترین ناوگان هوایی در اختیار داشته است. همچنین این ایر فرانس در سال های جنگ 1950 تا 1990 یک از سه شرکت اصلی شرکت های هوایی متحدین به شمار می رفته است.
یکی از اتفاقات مهمی که برای ایرلاین ایر فرانس افتاد در سال 2003 این شرکت با شرکت هلندی کی ال ام ادغم شدند و شرکت جدیدی به نام شرکت ایر فرانس کی ال ام تشکیل دادند. 81 در صد از سهم این شرکت به ای رفرانس و 37 درصد از شرکت به کی ال ام تعلق دارد. 

ناوگان هوایی شرکت ایرفرانس

مشخصات هواپیما شرکت ایر فرانس شامل جت پهن ایرباس و بوئینگ می باشد، تعداد هواپیماهای ناوگان این شرکت 227 فروند است، که 44 فروند آن نیز در سال 2024 به این ایرلاین اضافه می شود.
این ایرلاین در پرواز های کوتاه مدت خود از هواپیماهای ایرباس ای 320 استفاده می کند. ایرلاین ایر فرانس در پروازهای بلند مدت خود نیز از ایرباس و بوئینگ های بزرگ استفاده می کند.
 در سال 2009 شرکت هواپیمایی ایر فرانس برای نخستین هواپیماهای ایرباس ای380 که بزرگ ترین و مجهزترین هواپیمای مسافربری در جهان هستند در مسیر فرودگاه شارل دوگل پاریس تا فرودگاه جان اف کندی نیویورک به پرواز در آمدند. 
شرکت هواپیمایی ایر فرانس پس از 8 سال وقفه در سال 1395 پرواز های خود در ایران از سر گرفت، طبق برنامه ی هوایی این شرکت پرواز های ایر فرانس از فرودگاه امام خمینی انجام می شود.

خرید بلیط پرواز ایرلاین ایر فرانس

برای خرید از ایرلاین پروازی ایر فرانس کافیست ابتدا سه حرف اول شهر مبدا و سه حرف شهر مقصد را وارد کنید و سپس تاریخ رفت و برگشت سفر خود را مشخص کنید.
با مشخص کردن تعداد مسافران و کلاس پروازی خود می توانید در انتها کلید جستجو را بزنید و لیست کاملی از بلیط هواپیما لحظه آخری ۵۰ درصد ، بلیط های ارزان قیمت، بلیط های چارتری را ببینید.
شما همچنین می توانید با استفاده از فیلتر لیست مورد نظر را بنا به شرایط خود مرتب کنید و در کمترین زمان و به صورت آنلاین بلیط های خود را خریداری کنید.

کلاس‌ های پروازی ایرلاین ایر فرانس

کلاس های پروازی شرکت ایر فرانس شامل اکونومی کلاس، بیزنس کلاس ، پریمیوم اکونومی و لاپریمایر می باشد.

لاپریمایر کلاس

مسافرانی که با کلاس پروازی لاپریمایر پرواز می کنند، به آن ها یک سوئیت شخصی با یک صندلی راحت با قابلیت تخت خوابشو با طول 2 کتر و عرض 77 سانتی متر با یک تشک فوم داده می شود.
همچنین در این کلاس پروازی یک کیف لوازم آرایشی و بهداشتی شامل محصولات مراقبت های پوستی، چشم بند، گوش بند، مسواک و غیره می باشد.
از امکانات رفاهی این کلاس پروازی می توان به تلویزیون با چندین برنامه  و فیلم های مختلف، موسیقی، ویدئو های سرگرم کننده را می توان اشاره کرد.

بیزینس کلاس

کلاس های پروازی بیزنس کلاس شرکت ایر فرانس دارای صندلی هایی با قابلیت تخت خواب شو و دارای قابلیت تنظیم می باشد.
برای مسافرانی که مشکلات حرکتی دارند، صندلی های مجهز به دسته های قابل انعطاف وجود دارد.
از امکانات این کلاس پروازی می توان به بالشت های کوچک مسافرتی ضد آلرژی، لحاف های نرم و لطیف، کیف های حاوی لوازم آرایشی و بهداشتی می توان اشاره کردو
علاوه بر این ها بیزنس کلاس ایر فرانس دارای پریز های برق برای شارژ موبایل و اتصال به لبتاپ، هدفون های ضد صداو تلویزیون برای تماشای برنامه های مورد علاقه مسافران در اختیار آن ها قرار می دهد.
یک صفحه ی تلویزیون با ارائه ی 500 ساعت برنامه و فیلم های متنوع و همچنین امکان دانلود روزنامه ی روز و مجله های متنوع از جمله امکانات این کلاس پروازی می باشد.

پریمیم اکونومی کلاس

کلاس پروازی اکونومی کلاس دارای یک دیوار دو جداره، صندلی هایی با تعداد کم  و با فاصله نسبت به صندلی های اکونومی کلاس می باشد.
چای پا و گردن مسافران قابل انعطاف و تغییر می باشد. این صندلی ها همچنین داری یک صفحه ی ویدئویی وسیع با هد ست، لامپ مطالعه، پریز شارژ و کابل یو اس بی می باشد.

اکونومی کلاس

صندلی های کلاس پروازی اکونومی ایرلاین ایر فرانس بسیار راحت هستند، و فضایی زیادی برای پاها و زانوها، دسته ی صندلی، جای پا و جای سر برای خوابیدن وجود دارد.
از امکانات سرگرمی این کلاس پروازی می توان به بازی ها، فیلم ها، موسیقی که بر روی صفحه ی تلویزیون پخش می شود اشاره کرد، که مسافران می توانند از آن ها به دلخواه انتخاب کنند.

کیترینگ در ایرلاین ایر فرانس

در طول پرواز با ایرلاین ایر فرانس با کلاس پروازی لاپریمایر از مسافران سر آشپز مشهور گای مارتین که یکی ازمشهور ترین رستوران های پاریس را طراحی کرده است پذیرایی خواهید شد.
منوی کیترینگ این کلاس پروازی شامل پیش غذا، غذای اصلی، انواع نان ها و پنیر به همراه انواع دسرهای رنگی خوشمزه، انواع شیریتنی و تارت می باشد.
شرکت هواپیمایی ایرفرانس در پروازهای طولانی مدت خود برای تمام مسافران این ایرلاین در تمام کلاس های پروازی خود شامپاین رایگان سرو می کند.

بار مجاز در شرکت هواپیمایی ایر فرانس

مسافران در کلاس های پروازی مختلف ایرلاین ایر فرانس مجاز به حمل یک تا دو چمدان به اضافه ی یک کیف دستی با ابعاد 35 در 25 cm  و وزن حداکثر 18 کیلوگرم بسته به کلاس پروازی هستند.

جوایز و افتخارات شرکت هواپیمایی ایر فرانس

شرکت هواپیمایی ایر فرانس توانسته در طول خدمت رسانی خود به جوایز متعددی دست پیدا کند، در سال 2005 برنده جایزه برجسته ترین ایرلاین در کلاس پروازی فرست کلاس در اقیانوس هند، در سال 2015 در کلاس پروازی اکونومی برنده جایزه ی برجسته ترین ایرلاین اروپایی و در سال 2017 برندهی جایزه مترقی ترین ایرلاین جهان از سوی اسکای ترکس شده است.

سوانح هوایی در ایرلاین ایر فرانس

شرکت هواپیمایی ایر فرانس از زمان تاسیس خود سوانح متعددی را دیده است، یکی از بدترین حوادث این ایرلاین شماره ی 447 می باشد، که از مبدا ریودوژانیرو عازم پاریس بوده است، این هواپیما بر روی اقیانوس اطلس دچار حادثه می شود  و تمام 228 سرنشین آن جان خود را از دست می دهند.
 گفته می شود که جعبه سیاه این هواپیما پس از دو سال پیدا شده است. در سال 2000 نیز  یکی از این حوادث با برخورد هواپیما به یک هتل در شهر فرانسه به وجود آمد، که در آن 109 سرنشین این هواپیما و چهار شهروند هتل نیز جان باختند.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی ایر فرانس

کلاس های پروازی ایر فرانس کدامند ؟

کلاس های پرواز یایر فرانس شامل لاپریمایر کلاس، بیزینس کلاس، پریمیم اکونومی کلاس، اکونومی کلاس می باشد.

شرکت هواپیمایی ایر فرانس شامل چند فروند هواپیما است ؟

شرکت ایر فرانس با داشتن 130 هواپیما در سال 1948 یکی از بزرگ ترین ناوگان هوایی در اختیار داشته است. 

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc