https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ایر چاینا

Air China

ایر چاینا
ایر چاینا

هواپیمایی ایر چاینا

هواپیمایی ایر چاینا

شرکت هواپیمایی ایر چاینا یکی از شرکت های اصلی در چین است، این شرکت در سال 1988 پس از تفکیک شرکت کاک به شش شرکت منطقه ای تشکیل شد.
قطب های اصلی شرکت هواپیمایی ایر چاینا در فرودگاه های بین المللی پکن و فرودگاه بین المللی چنگدو شوانگلیو و فرودگاه بین المللی شانگهای پودنگ است.

شرکت هواپیمایی ایر چاینا

شرکت هواپیمایی ایر چاینا 

مقاصد پروازی ایرلاین ایر چاینا

شرکت هواپیمایی ایر چاینا دارای شبکه ی پروازی گسترده است، از کشورهای آسیایی گرفته تا اروپایی و آمریکایی را در بر گرفته است.
ایرلاین ایر چاینا از شهر پکن به بیش از 200 شهر داخلی و خارجی پرواز دارد، ایر چاینا همچنین از شهر های مهم دیگر مانند شانگهای، چنگ دو، چونگینگ، شیامن، کومینگ، هانگ ژو و دالیان به مقاصد مختلف آسیا، اروپا و استرالیا پرواز دارد.

ناوگان هوایی در ایر چاینا

شرکت هواپیمایی ایر چاینا دارای بیش از 400 هواپیمای فعال در ناوگان هوایی خود است، این هواپیما ها شامل هواپیماهای ایرباس مدل A319، ایرباس مدل A320، ایرباس مدل A321، ایرباس مدل A330 و چند مورد از بوئینگ مدل ۷۳۷-next Gen، بوئینگ مدل ۷۴۷، بوئینگ مدل ۷۵۷، بوئینگ مدل ۷۷۷ و بوئینگ مدل ۷۸۷ می باشد.

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایر چاینا

شرکت هواپیمایی ایر چاینا با توجه به مقاصد مختلف پروازی داخلی و بین المللی که دارد، دارای کلاس های پروازی  متفاوتی همچون فرست کلاس، بیزنس کلاس،پریمیوم اکونومی و اکونومی می باشد.

خرید بلیط از شرکت هواپیمایی ایر چاینا

برای خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی ایر چاینا تنها کافیست سه حرف اول شهر مبدا و سه حرف اول شهر مقصد را وارد کرده و سپس با مشخص کردن تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافران و کلاس پروازی مورد نظر در انتها بر روی دکمهی جستجو کلیک کنید.
شما می توانید لیست کاملی از پرواز های را در لیست مشاهده کنید، بلیط پرواز های داخلی، بلیط پرواز خارجی، بلیط چارتری، بلیط های لحظه آخری را می توانید در لیست ببینید.

میزان بار مجاز در ایرلاین ایر چاینا

مقدار بار مجاز چمدان دستی برای مسافران فرست کلاس و بیزینس کلاس ایر چاینا دو عدد است که هر کدام باید حداکثر 8 کیلوگرم باشند. مقدار بار مجاز برای مسافران اکونومی کلاس نیر یک عدد است و وزن آن باید حداکثر 5 کیلوگرم باشد.
ابعاد چمدان های دستی نباید بیشتر از 55 × 40 × 20 سانتی متر باشد. در پروازهای داخلی میزان بار مجاز برای فرست کلاس 40 کیلوگرم، برای بیزینس کلاس 30 کیلوگرم و برای اکونومی  کلاس 20 کیلوگرم است. طول، عرض و ارتفاع هر بار نباید از 100 سانتی متر، 60 سانتی متر و 40 سانتی متر تجاوز کند.
در پروازهای بین المللی مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس می توانند دو بار چمدان را با  وزن حداکثر 32 کیلوگرم داشته باشند. مسافران اکونومی کلاس نیز می توانند دو بار چمدان با وزن 23 کیلوگرم داشته باشند. 

جوایز و افتخارات شرکت هواپیمایی ایر چاینا

شرکت ایر چاینا در سال2020 جزو اولین خطوط هوایی و سومین خطوط هوایی شد و همچنین توانسته گواهینامه ی سیستم ردیابی چمدان ، IATA ، پرواز سبز و سرویس پذیرایی On-Demand Dining را نیز دریافت کند.
در سال 2017 و 2020 توانسته جایزه ی معیار بیش ترین رضایت مشتری را در بین شرکت های ملی توسط انجمن کیفیت چین را با گواهینامه ی AAA دریافت کند. 
همچنین توانسته در سال 2018 جایزه ی بهنرین هواپیماهای جهان از طرف SKYTRAX  و جایزه ی خط هوایی مورد علاقع ی جهان را در سال 2016 دریافت کند.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی ایر چاینا

شرکت هواپیمایی ایر چاینا به چند کشور پرواز دارد ؟

ایرلاین ایر چاینا از شهر پکن به بیش از 200 شهر داخلی و خارجی پرواز دارد.

قطب های اصلی شرکت هواپیمایی ایر چاینا کجاست ؟

قطب های اصلی شرکت هواپیمایی ایر چاینا در فرودگاه های بین المللی پکن و فرودگاه بین المللی چنگدو شوانگلیو و فرودگاه بین المللی شانگهای پودنگ است.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc