https://gateway.trip.ir/api/

هواپیمایی ایر آسیا

Air Asia

ایر آسیا
ایر آسیا

هواپیمایی ایر آسیا

هواپیمایی ایر آسیا

ایر آسیا یک شرکت هواپیمایی مالزیایی است، که در سال 1993 تاسیس شد و فعالیت خود را در سال 2004 با نام AirAsia Berhad شروع کرد. دفاتر مرکزی این شرکت در کوالالامپور، کوتا کینابالو، پنانگ، جوهور باهرو و کوچینگ است. 
شرکت هواپیمایی ایر آسیا به دلیل بلیط های ارزان قیمتی که ارائه می داد محبوب است. این شرکت یکی از بزرگترین خطوط هوایی است که در بیش از بیست کشور جهان فعالیت می کند. 
هدف شرکت هواپیمایی ایر آسیا این است که راحتی و ایمنی را برای مسافران فراهم کند. پرواز های ایر آسیا شامل فناوری باکیفیت می باشد، تا پرواز مسافران را به یک تجربه عالی تبدیل کند، شعار ایرلاین ایر آسیا این است، که "اکنون همه می توانند پرواز کنند" و به این شعار وفادار می مانند. 
شرکت ایر آسیا آموزش های بی نظیری را به کارکنان خود ارائه می دهد و برای آگاهی زیست محیطی ارزش قائل است و در عین حال در حفظ استاندارد های صنعت هوانوردی بهترین است.
ایرلاین ایر آسیا شبکه گسترده ای در سراسر آسیا و استرالیا دارد و برای راحتی مسافران خود به چندین شرکت هواپیمایی دیگر در کشورهای مختلف متصل است. 
همچنین پایگاه های متعددی در کشورهای مختلف دیگر دارد. ایر آسیا اندونزی مراکز خود را در جاکارتا، بالی، سورابایا و مدان دارد. این شرکت در بانکوک، پوکت، چیانگ مای، کرابی نیز فعالیت می کند. 
پایگاه های ایر آسیا در هند با مقر آن در چنای، در بنگالورو و دهلی نو هستند. پرواز های ایر آسیا در سراسر هند به پونه، ویشاخاپاتنام، سرینگار، جیپور، کلکته، بنگالورو، کوچی و چنای انجام می شود. 

شرکت هواپیمایی ایر آسیا

شرکت هواپیمایی ایر آسیا 

مقاصد پروازی ایرلاین ایر آسیا

این ایرلاین به 164 مقصد اعم از داخلی و خارجی سفر می کند. از مقاصد محبوب شرکت ایر آسیا می توان به مقاصدی مانند  هند، بنگالورو، کوچی، حیدرآباد، کلکته، دهلی نو، گواهاتی و پونا اشاره کرد.
این ایرلاین همچنین شهر های بزرگ بین المللی مانند دبی، کلمبو، تورنتو، بالی، نیویورک و بانکوک را پوشش می دهد. پرواز های مستقیم از شهر های بزرگ مانند دهلی نو به گواهاتی، بنگلور به حیدرآباد، گواهاتی به کلکته، بنگلور به دهلی نو و کلکته به پونا وجود دارد. 
همچنین پروازهای اتصالی به مقصد اصلی بین المللی مانند دهلی نو به نیویورک، بنگلور به بانکوک، حیدرآباد به بالی، پونه به تورنتو، گواهاتی به دبی و کلکته به کلمبو وجود دارد.

ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی ایر آسیا

شرکت هواپیمایی ایر آسیا به بیش از 25 کشور جهان سفر می کند. شرکت هواپیمایی ایر آسیا در سال 2003 دومین قطب اصلی شرکت را در فرودگاه بین المللی سنای در جوهرو بهرو افتتاح کرد و به عنوان اولین پرواز بین المللی، به بانکوک پرواز کرد. 
شرکت هواپیمایی ایر آسیا در سال 2006 اعلام کرد که برنامه ای 5 ساله برای افزایش مقاصد خود به کشور های مختلف دنیا را دارد. در پی اجرای این طرح 100 مقصد جدید پروازی به این شرکت هواپیمایی اضافه شد.
این ایرلاین در سال 2011 در نمایشگاه هوایی پاریس با سفارش 200 فروند هواپیمای مدل A320neo  همگان را شگفت زده کرد. هواپیماهایی که توسط شرکت ایر آسیا مورد استفاده قرار می گرفت تنها هواپیماهای  بوئینگ مدل  ۳۰۰-۷۳۷ بود، اما پس از مدتی این شرکت شروع به خرید هواپیما های ایرباس مدل ۲۰۰-۳۲۰  کرد و آن ها را جایگزین هواپیما های قدیمی تر کرد.
شرکت ایر آسیا ناوگانی متشکل از 300 هواپیما دارد. در حال حاضر هواپیماهای عملیاتی آن ایرباس مدل A320-200 و ایرباس مدل  A320neo هستند. 68 هواپیمای ایرباس مدل A320-200 و 29 هواپیمای ایرباس مدل A321neo در ناوگان هوایی این شرکت وجود دارد.
البته لازم به ذکر است، که شرکت هواپیمایی ایر آسیا در حال حاضر نیز در حال به روز رسانی ناوگان هوایی خود می باشد، و هدف آن افزایش تعداد هواپیماهای خود است. این شرکت قصد دارد تا تعداد ناوگان هوایی خود را به بیش از 475 فروند هواپیمای برساند.

خدمات ایرآسیا در پرواز

ایرلاین ایر آسیا گزینه سرویس Pick A Seat را ارائه می دهد که مسافران را قادر می سازد با پرداخت مبلغ کمی در کنار خانواده های خود و یا دوستان خود بنشینند. 
پرواز های ایر آسیا دارای تخت های مسطح ممتاز هستند که برای حفظ حریم خصوصی و راحتی مسافران طراحی شده اند. در پرواز های ایر آسیا به مسافران غذا و نوشیدنی رایگان ارائه می ‌شود. 
از امکانات این شرکت پروازی اینترنت وای فای است، که توسط ROKKI ارائه می شود که در آن مسافران می توانند با استفاده از تلفن همراه یا تبلت خود از سرگرمی های رایگان در حین پرواز مانند تماشای فیلم یا مرور کاتالوگ های خرید لذت ببرند. مسافران می توانند برای استفاده از خدمات اینترنتی داخل هواپیما، طرح ROKKI را خریداری کنند.
ایر آسیا یک منوی فوق العاده در هنگام پرواز ارائه می دهد که گزینه های  غذایی متنوع از جمله غذاهای گیاهی، غذاهای ارگانیک، غذاهای رژیمی، غذاهای بین المللی و ...  را در بر می گیرد. پ
این غذاها باید در زمان رزرو  مشخص شوند، طیف وسیعی از غذاهای سنتی آسیایی برای انتخاب وجود دارد. برای نشستن می ‌توانید از بین تخت‌ های مسطح ممتاز، صندلی‌ های دوقلو و صندلی ‌های ردیف اضطراری انتخاب کنید. 

کلاس های پروازی ایر آسیا

شرکت هواپیمایی ایر آسیا دارای کلاس های پروازی مختلفی است، که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

کلاس پریمیوم فلکس

کلاس پروازی پریمیوم فلکس از دو کلاس پروازی دیگر ایر آسیا از امکانات بیش تری برخوردار است. میزان بار مجاز برای مسافران این کلاس پروازی 20 کیلوگرم می باشد.
در این کلاس پروازی از مسافران با یک وعده غذایی پذیرایی می شود، مسافران همچنین می توانند صندلی های خود را قبل از پرواز انتخاب کنند و همچنین می توانند بلیط هواپیما چارتری خود را دو بار تعویض کنند.

کلاس ولیو پک 

در کلاس پروازی ولیو پک ایرلاین ایر آسیا مسافران مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار می باشند، و می توانند صندلی های خود را قبل از پرواز انتخاب کنند.

کلاس پروازی ارزان قیمت 

کلاس پروازی ارزان همانطور که از نامش پیداست  ارزان ترین کلاس پروازی ایر آسیا می باشد، در شرکت هواپیمایی ارزان قیمت ایر آسیا مسافران مجاز به حمل بار دستی تا وزن 7 کیلوگرم و اجازه حمل بار اضافه تری را ندارند.

بار مجاز در ایرلاین ایر آسیا

بار مجاز در ایرلاین ایر آسیا

بار مجاز در ایرلاین ایر آسیا

در ایرلاین هوایی ایر آسیا مسافران می توانند یک بار دستی با وزن 7 کیلوگرم را با خود به داخل کابین ببرند.  این امر در مورد پرواز های داخلی و خارجی صدق می کند. 
ابعاد بار دستی نباید بیشتر از ابعاد  cm x 36cm x 23cm56 باشد، چمدان دستی باید به راحتی در قسمت بالای سر قرار گیرد. اگر کیف لپ‌ تاپ یا هر کیف دیگری را حمل می‌کنید، باید وزن آن حداکثر 7 کیلوگرم باشد و ابعاد آن باید 40 در 30 در 10 سانتی‌ متر باشد. 
اگر با نوزاد خود سفر می‌کنید، کالسکه و کیف کودک را می توانید به صورت رایگان تحویل دهید. حداکثر بار مجاز برای هر نفر در پرواز های داخلی یک چمدان 20 کیلوگرم است. 
برای پرواز های بین المللی حداکثر بار برای هر نفر بسته به کلاس پروازی یک چمدان  از 20 کیلوگرم تا 40 کیلوگرم متغیر است. هیچ محدودیتی برای تعداد وسایلی که حمل می کنید وجود ندارد، اما نباید از ابعاد و وزن ذکر شده بیشتر باشد.
مسافران مجاز به حمل یک بار برای داخل کابین و یک وسیله شخصی در داخل هواپیما هستند. ارتفاع چمدان در مجموع از 56 سانتی متر، طول 36 سانتی متر و عمق 23 سانتی متر بیشتر نباشد. 
وسایل حرکتی مانند ویلچر، عصا و کالسکه نوزاد رایگان هستند. مسافران همچنین می توانند چمدان خود را با همراهان خود که شماره رزرو PNR یکسانی دارند به اشتراک بگذارند. 
شرکت هواپیمایی ایر آسیا از استاندارد های بین المللی پیروی می کند، که در آن به مسافران اجازه حمل سلاح گرم، سلاح سرد، مواد منفجره، مواد قابل اشتعال، مواد سمی و همچنین مواد شیمیایی را نمی دهد. مسافرانی که اجسام نوک تیز حمل می کنند موظف هستند که اقلام را به همراه چمدان تحویل داده شده بسته بندی کنند.

کارت پرواز ایرلاین ایر آسیا

برای دریافت کارت پروازی شرکت هوایی ایر آسیا هم می توان از طریق آنلاین و هم از طریق حضوری اقدام کرد. مسافران می توانند 24 تا یک ساعت قبل از پرواز کارت پروازی خود را به صورت آنلاین از سایت رسمی ایر آسیا تهیه کنند و یا می توانند 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حض.ر داشته باشند و از طریق باجه های فرودگاهی کارت خود را پرینت بگیرند.
همیشه قبل از ورود به باجه پذیرش فرودگاه، از بلیط الکترونیکی خود پرینت بگیرید. لیستی از مدارک شناسایی که برای تأیید لازم است با خود همراه داشته باشید. مدارکی همچون کارت شناسایی، گواهینامه رانندگی معتبر، پاسپورت معتبر با شش ماه اعتبار، گواهی تولد نوزاد برای اثبات سن را با خود همراه داشته باشید.
آدرس وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایر آسیا: www.airasia.com

لغو پرواز در ایرلاین ایر آسیا

شرکت هواپیمایی ایر آسیا گزینه ای برای لغو پروازها را می دهد، اما این تسهیلات همراه با هزینه ای است که باید در زمان لغو توسط مسافر پرداخت شود. 
برخلاف سایر شرکت ‌های هواپیمایی، ایر آسیا مبلغ از پیش تعریف ‌شده ‌ای را برای کنسل کردن بلیت دریافت نمی ‌کند و هزینه‌ های کنسلی آن ‌ها بر اساس تعدادی از عوامل است که شامل مکان عزیمت، مقصد ورود، کلاس پروازی می باشد.

سوالات متداول درباره ی شرکت هواپیمایی ایر آسیا

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایر آسیا کدامند ؟

کلاس های پروازی ایر آسیا شامل کلاس پریمیوم فلکس، کلاس ولیو پک، کلاس ارزان قیمت می باشد.

دفاتر شرکت هواپیمایی ایر آسیا در کجا می باشند ؟

دفاتر مرکزی شرکت هواپیمایی ایر آسیا در کوالالامپور، کوتا کینابالو، پنانگ، جوهور باهرو و کوچینگ است.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc