غذاهای بالکان، جذابیت خاص خود را دارند و تجربه‌ای منحصر به فرد به شمار می‌روند. در این مقاله، لیستی از 10 غذای برتر صربستان را تهیه کرده‌ایم تا اگر روزی به این کشور سفر کردید و در حال بازدید از بلگراد بودید، آن‌ها را امتحان کنید.

  1. چواپی

یکی از سنتی‌ترین غذاهای بالکانی‌ها، «چواپی» (Ćevapi) است. دستورالعمل‌های مختلف و بسیاری برای این غذا وجود دارد، اما نتیجه‌ی آن‌ها تقریباً یکسان و بسیار خوشمزه است. این غذا، گوشت کبابی و خورد شده است که روی نان صاف، سرو شده و با عنوان «لپینجا» (Lepinja) یا «سومون» (Somun) نیز شناخته می‌شود. این غذا با پیاز خورد شده به همراه «کجمک» (Kajmak)، طعم فوق‌العاده‌ای دارد.

 

  1. کایماک

یکی دیگر از غذاهای سنتی صربستان که تهیه‌ی آن به صورت خانگی نیز طعم بهتری دارد و همیشه می‌توانید در رستوران‌ها بیابید، «کایماک» (Kajmak) است. این غذا، از شیر غیر پاستوریزه و غیر هموژنیزه تهیه می‌شود (همانند نوعی از پنیز تازه و نارس)! کنار این غذا، سرو «چواپ» (Cevap) یا هر نوع غذای گوشتی دیگری مناسب است. همچنین می‌توانید آن را به تنهایی نیز بر روی نان صاف، نوش جان کنید.

 

  1. استیک پر شده

نام این غذا (Karadjordje’s schnitzel) توسط شاهزاده‌ای صربستانی به نام «Karadjordje» انتخاب شده و غذایی سلطنتی است! شنیتسل این غذا از گوشت گوساله است که با کجمک ادویه دار، پس از آنکه سرخ شده و حالت نان پیدا می‌کند، پیچیده می‌شود. این غذا، جزو وعده‌هایی است که حتماً باید در زمان مسافرت به بلگراد، امتحان کنید.

  1. سارما یا رول کلم

شاید بتوان «سارما» (Sarma) را ملکه غذاهای سنتی صربستان نامید! این غذا با گوشت چرخ کرده‌ی سرخ شده در ادویه تهیه و در برگ کلم سرو می‌شود. ریشه‌ی این غذای خوشمزه، به زمان امپراطوری «اتومان» (Ottoman) بر می‌گردد و حتی امروزه نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

 

  1. موساکای صربستانی

موساکای صربستانی (moussaka) شبیه موساکای عادی است که لایه‌های مختلف به همراه گوشت دارد. فرق نوع صربستانی آن استفاده از سیب زمینی در لایه‌ها به جای بادمجان و نوع ادویه‌ای است که در آن به کار می‌رود. سالاد فصل کنار این غذا و لیوانی نوشیدنی، طعمی عالی به آن می‌دهد.

  1. آیوار

«آیوار» (Ajvar) نوعی پیش غذا است که تقریباً با هر غذایی سازگاری دارد. این پیش غذا، ترکیبی فوق العاده از فلفل دلمه‌ای قرمز، سیر و بادمجان است. صربستانی‌ها به این غذا، سالاد صربستانی هم می‌گویند. اولین سوالی که افراد محلی از شما در صربستان می‌پرسند این است که آیا این پیش غذا را امتحان کرده‌اید یا خیر!

  1. پنیر جوان

پنیر جوان صربستانی (Mladi sir) یا همان «cottage cheese»، نوعی پنیر است که با شیر کم چرب تهیه می‌شود و طعمی خنثی دارد. این پنیر با غذاهای گوشتی سازگار است و بهترین نوع آن در خانه تهیه شود (درست همانند کجمک)، البته می‌توانید آن را در بازارهایی که غذاهای صربستانی می‌فروشند نیز تهیه کنید. برای آن که طعم این پنیر را بچشید، می‌توانید در رستوران‌های بلگراد «Gibancia sa sirom» نیز سفارش دهید که نوعی شیرینی صربستانی با این نوع پنیر است.

  1. سوسیس صربستانی

سوسیس‌های صربستانی (Kobasice)، انواع مختلفی دارند. برخی از آن‌ها مانند سوسیس کوباسیکا (Sremska domaca kobasica)، کاراواویتسه (Krvavice)، «کولن» (Kulen) و غیره است. نوع‌هایی از سوسیس هستند که پیش از سرو، سرخ می‌شوند و تعدادی را همانند پیش غذایی سرد مصرف می‌کنند. سوسیس‌های سرخ شده، با لوبیا طعمی فوق‌العاده خواهند داشت.

  1. همبرگر صربستانی

یکی از معروف‌ترین غذاهای صربستان در میان افراد محلی و توریست‌ها، همبرگر (Pljeskavica) است. در این غذا، گوشت کبابی و ادویه زده شده (ترکیبی از گوشت‌های قرمز) به کار می‌رود که به همراه «سومن» (somun) یا «لپینجا» (lepinja) که نوعی نان صاف است، سرو می‌شود. می‌توانید کنار این غذا، آیوار (ajvar)، پیاز و کجمک هم داشته باشید، مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد. این غذا امروزه در اروپا نیز طرفداران بسیاری دارد و می‌توانید آن را در رستوران‌هایی که فست فود دارند، پیدا کنید.

  1. وارسی

این غذا با حرارت، از چربی‌های گوشت استخراج می‌شود. وارسی (Cvarci) در میان غذاهای بالکانی، محبوبیت فراوانی دارد و با رسیدن فصل زمستان، تقریباً در تمام خانه‌ها پخته می‌شود. این غذای ترد و نمکین، قطعاً با مزاج شما سازگاری دارد.

 

Evar