https://gateway.trip.ir/api/

پارک فاتح استانبول و قدم زدن در بهشت پاییزی

به روز رسانی: 26 مهر ، 1401 جاذبه های گردشگری

پارک فاتح استانبول و قدم زدن در بهشت پاییزی

عکس مجسمه ی یادبود در پارک فاتح استانبول

مجسمه ی یادبود در پارک فاتح استانبول

آشنایی با پارک یادبود فاتح

پارک یادبود فاتح در غرب بلوار آتاتورک در منطقه ساراچانه استانبول، ترکیه قرار دارد. این یک پارک عمومی زیبا با چندیدن جاذبه ی دیدنی در اطراف آن است.
این پارک دارای مناطقی تفریحی و زیبا است، پارک فاتح استانبول در فصل پاییز به یکی از زیبا ترین شکل ممکن در می آید. می توانید در این پارک قدم بزنید و بر روی نیمکت هایی که در پارک وجود دارد بنشینید و استراحت کنید.
قنات والنس در امتداد انتهای شمالی آن قرار دارد، همچنین بقایای باقی مانده از کلیسای سنت پولیوکتوس در خیابان برادران مجارستانی در جنوب قرار دارند.
در مرکز پارک یادبود فاتح، بنای یادبود فتح قسطنطنیه توسط عثمانی ‌ها در سال 1453 وجود دارد. این مجسمه توسط مجسمه ‌ساز ترک، حسین گزر در بین سال های (1920-2013) ساخته شده و در 29 مه 1987 رونمایی شد.
شخصیت اصلی این بنای تاریخی، محمد فاتح است که سوار بر اسبی در حال جهش می باشد و دست راستش را بلند کرده است. این مجسمه از برنز ریخته گری ساخته شده و در نهایت بخشی از لوگوی شهرداری فاتح شد.
بر روی این بنای تاریخی پنج شکل دیگر وجود دارد. یکی از سربازان جانیچر، بخشی از واحدهای پیاده نظام زبده است که در نبرد نقش اساسی داشتند. در امتداد ضلع غربی پارک یادبود فاتح، دفتر مرکزی آتش نشانی استانبول  قرار دارد که در سال 1914 ساخته شده است. 
برای اطلاع از رزرو هتل استانبول، رزرو هتل خارجی، رزرو هتل وان به سایت رزرواسیون تریپ مراجعه کنید و ارزان ترین هتل های سراسر دنیا را به صورت آنلاین و بدون واسطه تهیه کنید.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc