https://gateway.trip.ir/api/

آیا زمستان ارزان ترین فصل سفر به استانبول است؟

به روز رسانی: 16 تیر ، 1399 دانستنی های سفر

آیا زمستان ارزان ترین فصل سفر به استانبول است؟

بیشتر افراد علاقه مند هستند تا سفر ارزان خارجی را تجربه کنند، آیا فصل زمستان فرصت مناسبی برای سفر به شهر استانبول ترکیه است؟ آیا سردی هوا از شدت لذت سفر به استانبول کاسته است و یا همچنان مسافران به این شهر سفر میکنند؟ آیا می توان ارزان ترین بلیط هواپیما استانبول را در فصل زمستان و در ماه فوریه تا اواسط مارچ تهیه کرد؟ این سوال ها معمولاً در ذهن هر شخصی که تصمیم گرفته است به ترکیه و شهر استانبول سفر کند شکل میگیرد. اما درباره اینکه سردی هوا چه تاثیری بر روی گردشگری این شهر جذاب کشور ترکیه گذاشته است  در این پست از بلاگ تریپ درباره آن بیشتر خواهید دانست. با تریپ همراه باشید تا در این باره اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

سفر به استانبول در فصل زمستان

در کل در فصل زمستان اگر به رفتار گردشگران ایرانی نگاهی داشته باشیم خواهیم دید که سفر به کسورهای غرب و شمال ایران مثل ارمنستان و تفلیس و ترکیه و کشورهای اروپایی کمی کمتر میشود و در عوض افراد بیشتری به سمت کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا مثل چین و تایلند و مالزی و سری لانکا بلیط هواپیما رزرو میکنند.

این موضوع را میتوان از دو منظر بررسی کرد، یکی آنکه اصولاً افرادی که به سمت شرق آسیا سفر میکنند معمولاً افرادی هستند که هزینه سفر برایشان در اولویت نیست چون اصولاً هزینه های بالاتری را باید نسبت به غرب آسیا پرداخت کنند.

از منظر دیگر اگر بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم، افرادی که به دنبال بلیط هواپیما ارزان هستند معمولاً مقصد کمتر برایشان مهم است و بیشتر به قیمت توجه دارند. بنابراین نمیتوان گفت که کفه ترازو به کدام سمت سنگین تر است. 

در واقع افرادی که از پس هزینه های ترکیه در تابستان برنمی ایند، فصل زمستان را بهترین زمان برای سفر به شهر استانبول میدانند، در حالی که افرادی که به شرق آسیا سفر میکنند، آب و هوا و مناسب بودن هوا برایشان در اولویت قرار دارد.

در فصل زمستان میتوان بلیط لحظه آخری استانبول تهیه کنید و با ارزان ترین قیمت به محبوب ترین شهر کشور ترکیه مسافرت داشته باشید و از اماکن گردشگری این شهر مثل خیابان استقلال، تنگه بسفر، برج گالاتا و آب انبار باسیلیکا و ... دیدن کنید.

اگر به دنبال آب و هوا مناسب هم هستید میتوانید با رزرو بلیط هواپیما بانکوک به پایتخت کشور تایلند سفر کنید و یا گزینه های مختلف دیگر از شرق آسیا را انتخاب کنید.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc