https://gateway.trip.ir/api/

چرا دسامبر بهترین ماه برای سفر به استانبول است؟

به روز رسانی: 16 تیر ، 1399 دانستنی های سفر

چرا دسامبر بهترین ماه برای سفر به استانبول است؟

ماه دسامبر را همیشه به عنوان یکی از بهترین ماه های سفر به استانبول میشناسند، در تریپ درباره علت این موضوع بیشتر بدانید. همانطور که شما هم احتمالاً در جریان هستید برای سفر به استانبول یکی از بهترین راه ها پیدا کردن بلیط لحظه آخری استانبول است. این بلیط ها که نرخ بسیار پایینی نسبت به نرخ اصلی بلیط هواپیما دارند فقط در برخی از مواقع پیدا خواهند شد. اینکه چرا در شروع این پست از وبلاگ تریپ درباره این موضوع صحبت کردیم را قطعاً در ادامه مطالب متوجه خواهید شد. اما سوالی که شاید فکرتان را درگیر کند این است که آیا سفر در ماه سردی مثل دسامبر ممکن است به اندازه تابستان هیجان انگیز نباشد؟ شاید انتخاب یک مقصد برای سفر در اواخر پاییز و اوایل زمستان کار سختی باشد چون هوا به گونه ای است که هر لحظه امکان بارش برف و باران وجود دارد و همچنین هوا سرد است، اما با خیال راحت میتوانیم استانبول را به عنوان یکی از بهترین مقاصد سفر در ماه دسامبر معرفی کنیم و دلایل این موضوع را در ادامه مطالب به شما خواهیم گفت.

سفر به استانبول در دسامبر

اگر فردی پولدار هستید که برای شما فرقی نخواهد داشت در چه ماه و در چه روزی از سال به استانبول سفر میکنید ولی اگر با بودجه ای مشخص و محدود قصد سفر به این شهر توریستی و مدرن آسیایی و اروپایی را گرفته اید چند نکته وجود دارد که باعث میشود از نگاه مسافران ایرانی این ماه یکی از ماه های برتر در زمینه گردشگری و سفر در دسامبر انتخاب شود. این مواردی که در زیر به آنها اشاره کرده ایم مهمترین علت های جذاب بودن ماه دسامبر برای گردش و تفریح در استانبول به شمار میرود.

کاهش نرخ تور استانبول در پاییز و زمستان

تابستان فصلی است که به علت تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تورهای مسافرتی رونق بسیار خوبی دارد این موضوع هم در سفرهای داخلی و هم در سفرهای خارج از کشور مصداق دارد، بنابر این در این فصل علاوه بر اینکه باید هزینه بیشتری بابت خرید تور پرداخت کنید، به علت شلوغی نمیتوانید بسیاری از تفریحات را به خوبی تجربه کنید. در ابتدای پاییز هم به علت متعادل شدن گرمای هوا، بسیاری از افراد این ماه ها را برای سفر داخلی و خارجی انتخاب میککند. اگر بخواهیم موضوع را در خصوص استانبول بررسی کنیم میبینیم که با شروع ماه دسامبر سفرهای خاصی به این شهر صورت میگیرد، در واقع افرادی که این ماه را برای مسافرت و گردش به استانبول کشور ترکیه انتخاب میکنند افراد هوشیار و ریز بینی هستند که در کنار آن موضوع هزینه سفر نیز برای آنها در درجه اهمیت بالایی قرار دارد. در این ماه از سال هم میتوانید بلیط هواپیما را با نرخ خوبی رزرو کنید و هم به علت آفرهایی که از سوی هتل ها اعلام میشود میتوان تورهای آفری استانبول را خرید کرد که نرخ فوق العاده خوبی دارند.

زیبایی منحصر به فرد استانبول در دسامبر

دسامبر آخرین ماه پاییزی است که در انتهای آن به فصل زمستان میرسیم، در برخی از مواقع شاهد صحنه های بسیار زیبایی در استانبول در این ماه هستیم، جایی که هم برگ های پاییزی در روی زمین است و هم بارش باران داریم و هم بارش برف، در کنار تراموا و اتمسفر خیابان تکسیم استانبول که میتواند این دوران به یکی از به یاد ماندنی ترین لحطات زندگی شما تبدیل شود، مسافران زیادی این مورد را تجربه کرده اند و دوسست دارند هر سال در ماه دسامبر به این شهر فوق العاده دوست داشتنی سفر کنند.


بلیط لحظه آخری استانبول در ماه دسامبر

برخی از مسافران تمایل ندارند که در هوای سرد مسافرت کنند، این مورد به قدری زیاد است که برخی از چروازها در این ماه پر نمیشوند و ایرلاین ها به ناچار نرخ را پایین میاورند تا پرواز پر شود، شاید بتوان ماه دسامبر را بهترین ماه برای خرید و رزرو بلیط لحظه آخری استانبول دانست، در این ماه اگر حواستان به جست و جو بلیط هواپیما باشد میتوانید نرخ های خوبی را پیدا کنید، همین مورد باعث میشود افرادی که هزینه سفر برایشان مهم است دسامبر را برای سفر به استانبول انتخاب کنند.

تخفیفات آخر فصل فروشگاه های استانبول

در پایان هر فصل بیشتر فروشگاه های استانبول تخفیفات خوبی را بر روی اجناس میگذارند که واقعاً هیجان انگیز است و بیشترین تخفیف را نیز در اواسط دسامبر شاهد خواهید بود، بنابراین اگر به خرید علاقه مند هستید این فرصت را از دست ندهید و زودتر خود را برای یک سفر مهیج به این شهر آماده کنید، اگر نیازمند به دریافت راهنمایی نیز بودید ما 24 ساعته در خدمت مسافرین عزیز هستیم.

عکاسی از جاذبه های گردشگری استانبول

در بهار و تابستان و در روزهایی که به علت های مختلف تعطیل است و مسافران بیشتری به این شهر توریستی سفر میکنند، بیشتر اماکن گردشگری شلوع هستند و بنابر این همه عکس هایی که میگیرید افراد مسافر دیگر نیز در عکس ها مشخص هستند و این شاید زیاد جالب نباشد، افراد حرفه ای و دوست دار عکاسی بهتر از هر شصی میدانند که مسافرت در ماه دسامبر میتواند به داشتن عکس های فوق العاده زیبا در آلبوم خاطرات شما کمک کند.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc