https://gateway.trip.ir/api/

مقایسه هزینه سفر به استانبول در تابستان با زمستان

به روز رسانی: 16 تیر ، 1399 دانستنی های سفر

مقایسه هزینه سفر به استانبول در تابستان با زمستان

برخی از افراد هزینه های سفر به استانبول برایشان مهم است، این پست از بلاگ تریپ به مقایسه هزینه سفر در فصل های تابستان و زمستان اختصاص داده شده است. هزینه ها به چند بخش تقسیم میشوند، که عمده ترین هزینه ها را بلیط هواپیما استانبول و همچنین رزرو هتل به خود اختصاص میدهد. در این میان نیز میتوان با اقامت در هتل های ارزان استانبول از هزینه های سفر کم کرد، اما در اینجا قصد نداریم درباره این گونه مسائل صحبت کنیم چون کاملاً به نوع بودجه و سلیقه مسافر بستگی دارد. هدف از نگارش این پست این است که شما با تفاوت های هزینه های ثابت سفر به این شهر زیبا و توریستی آشنا شوید. منظور از هزینه های ثابت نیز هزینه رفت و برگشت، هزینه اقامت و غذا وخرید در استانبول است.

هزینه سفر به استانبول

استانبول شهر بسیار زیبایی است به طوری که افرادی که یکبار به این شهر سفر میکنند بارها و بارها به این شهر باز میگردند و با صرف هزینه برای خرید بلیط هواپیما باز هم تمایل دارند بدون آنکه جاذبه های این شهر تغییر خاصی بکند از آن دیدن کنند. این شهر را نمیتوان با شهرهایی مثل دبی مقایسه کرد که در هر ماه شاهد افتتاح یک مرکز گردشگری یا آسمانخراش در شهر برای جذب توریست بیشتر هستیم، استانبول شهر خاصی است که تا از آن دیدن نکنید متوجه اتمسفر و حال خوبی که به شما میدهد نخواهید شد.

برای صرف هزینه در خصوص بلیط هواپیما باید چیزی بین 800 هزار تومان تا 2 میلیون و پانصد هزار تومان کنار بگذارید، همچنین برای هتل نیز میتوان خرجی در حدود شبی 300 هزار تومان تا 3 میلیون تومان را برای یک تور استانبول متصور شد.

مقایسه هزینه سفر به استانبول در فصل تابستان با زمستان

تابستان شلوغ ترین فصل سال برای مسافرت و اقامت در شهرهای مختلف کشور ترکیه از جمله استانبول است. با توجه به قانون عرضه و تقاضا، بلیط هواپیما در این فصل با قیمت بالایی عرضه میشود و معمولاً برای خرید بلیط لحظه آخری استانبول که قیمت پایینی دارد فرصتی پیدا نمیشود، حتی در این دوران شاهد پر شدن زود هنگام ایرلاین های خوب مانند ترکیش و اطلس گلوبال هستیم.

اگر بخواهیم به صرفه جویی در هزینه های ثابت سفر فکر کنیم، سفر در زمستان مخصوصاً اگر برف هم آمده باشد چهره زیبایی به شهر داده و هزینه ها نیز پایین تر است به طوری که میتوان با بودجه ای در حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومان به یک سفر چهار روزه به استانبول رفت. اما در تابستان همین عدد را باید 3 برابر کنید تا یک تور استانبول رزرو کنید.

علاوه بر موضوعاتی که گفته شده و بلیط هواپیما و هزینه هتل را شامل نیشد، قیمت اجناس نیز در فصل زمستان کاهش پیدا میکند و تخفیف های خوبی را شامل میشوند.

پس اگر با هوای سرد و زمستانی مشکلی ندارید، فصل زمستان را برای خرید بلیط هواپیما و رزرو تور انتخاب کنید و در هر زمان که تصمیم به مسافرت گرفتید تریپ از ابتدا تا انتهای سفر شما را راهنمایی خواهید کرد تا یک تجربه فوق العاده از سفر به کشور ترکیه داشته باشید.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc