https://gateway.trip.ir/api/

3 حقیقت باورنکردنی درباره استانبول ترکیه

به روز رسانی: 16 تیر ، 1399 جاذبه های گردشگری

3 حقیقت باورنکردنی درباره استانبول ترکیه

اگر به دنبال ماجراجویی و رفتن به شهر استانبول هستید، 3 حقیقت باورنکردنی این شهر را برای شما بازگو می کنیم. استانبول، این شهر توریستی دوست داشتنی حقایقی را در خود پنهان کرده است که با سفر عادی به این شهر، شاید متوجه آن نشوید. حتی راهنمایان گردشگری معمولاٌ از این 3 مورد چیزی به شما نخواهند گفت، در واقع رازها در ساده ترین حالت ممکن هستند و شاید همین باعث می شود که از آن ها چیزی گفته نشود. این 3 مورد جالب از شهر استانبول را در ادامه به شما خواهیم گفت.

استانبول

کشور ترکیه با روابط خوبی که با ایران دارد موجب شده است تا مسافران زیادی به شهرهای این کشور سفر کنند. این موضوع را اگر کمی بیشتر بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که استانبول علاوه بر این که از این موضوع تاثیر می گیرد به علت راحتی سفر و وجود بلیط لحظه آخری استانبول سفرهای بیشتری را به خود می بیند. از آن سوی ماجرا، این شهر با خوراکی های خوشمزه و معروف خود توانسته لحظات شیرینی برای مسافران ایجاد کند تا پس از بازگشت به کشورشان نیز دوباره به استانبول سفر کنند.

حقیقت های جالب درباره استانبول

1- گرند بازار بزرگترین بازار یرپوشیده قدیمی در جهان

امکان ندارد گردشگری به استانبول سفر کند ولی به گرند بازار نرود! این بازار در حدود 3000 مغازه مختلف دارد که ساعت ها به گشت و گذار و خرید در آن مشغول خواهید شد.

2- استانبول مثل یک جزیره می ماند

باتوجه به قرار گیری استانبول در میان دریای سیاه و دریای مرمره و البته تنگه بسفر، این شهر مانند یک جزیره شده است ولی هوای شرجی جزیره ای در آن وجود ندارد به همین علت در تمام طول سال مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.

3- در سال 1502میلادی استانبول شلوغ ترین شهر جهان بود

در کتاب ها نوشته شده است که در سال 1502 این منطقه به عنوان شلوغ ترین شهر جهان انتخاب شده است! این مورد تاریخی یکی از عجیب ترین موارد این لیست می باشد.

در نهایت شما می توانید با خرید تورهای آفری از تخفیفات هتل ها نیز بهزه مند شوید و سفرخود را در قالب یک تور 4 شب به بالا تنظیم نمایید تا از مکان های مختلف گردشگری این شهر زیبا بازدید نمایید.در صورت هر گونه راهنمایی و یا درخواست رزرو تور با تریپ تماس بگیرید، ما با ارائه پیشنهادهای شگفت انگیز برای شما خبرهای خوبی خواهیم داشت و می توانید با قیمت های خوب به استانبول سفر کنید.

بخش نظرات

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc