https://gateway.trip.ir/api/

از قصر زیر آب استانبول خبر دارید؟

به روز رسانی: 06 خرداد ، 1399 جاذبه های گردشگری

از قصر زیر آب استانبول خبر دارید؟

در این پست از وبلاگ تریپ درباره قصر زیرزمینی و زیر آب استانبول اطلاعاتی به شما خواهیم داد تا در سفر به استانبول از آن دیدن کنید. بازید از یک بنای تاریخی خاص در استانبول به همان اندازه شیرین است که باقلوای استانبولی آن را برای شما به ارمغان می آورد! البته آن شیرینی خوردنی است و این شیرینی، حیرتی است که سال ها آن را فراموش نخواهید کرد. درباره یک قصر برای شما صحبت خواهیم کرد که قرن های پیش در زمان عثمانی ساخته شده است ولی اکنون جاذبه ی دیدنی شهر توریستی و جذاب استانبول است. شاید کمتر از آن صحبت شده باشد اما این مکان فوق العاده دیدنی است و به شما پیشنهاد می کنیم از آن دیدن کنید.

آب انبار و قصر زیر آب استانبول

آب انبارها در نوع خود و با توجه به معماری هایی که دارند مورد توجه علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ قرار می گیرند، اما دیدن یک قصر که در زیر آب است نیازی به جست و جو در تاریخ با دنیایی از اطلاعات ندارد، شما فقط قرار است آب انباری را در استانبول شاهد باشید که در قرن ششم میلادی ساخته شده است. اگر به تاریخی که گفتیم خوب دقت کنید متوجه خواهید شد که در حدود 1500 سال از ساخت آب انبار معروف استانبول یعنی آب انبار باسیلیکا گذشته است و اینکه در تمام این مدت به خوبی از آن نگهداری شده است به موضوعی خواهیم رسید که متاسفانه در ایران رعایت نمی شود و آن چیزی نیست جزف حفظ آثار برای آیندگان و درآمد زایی از آن در صنعت گردشگری.

خیلی از افراد بدون اطلاع از این جاذبه گردشگری شهر استانبول، بلیط هواپیما تهیه می کنند و بدون بازدید از این قصر فوق العاده دیدنی به ایران باز می گردند! 

اما در آب انبار باسیلیکا چه می گذرد که به آن قصر زیر آب استانبول می گویند؟ آب انبارها نقش مهمی در تامین آب منطقه مخصوصاًً در زمان های جنگ و خشک سالی به عهده داشتند، آب انبار باسیلیکا در زمان بیزانس و به علت تامین آب شهر در زمان محاصره جنگی ساخته شده بود، چیزی که آن را به یک قصر تبدیل کرده است ستون های قطور و زیادی است که آنها را در قصرها مشاهده می کنید. تعداد این ستون ها که ارتفاعی در حدود 9 متر دارند، 336 عدد می شود.

برای مشاهده این بنا که در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است باید به محله ایاصوفیه بروید، برای بازدید گردشگران، قایق هایی گذاشته شده است که پس از پرداخت مبلغ می توانید در این قصرِ زیر آب دور بزنید و معماری خارق العاده عثمانی را در سفرِ خود به استانبول نظاره گر باشید.


بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc