https://gateway.trip.ir/api/

استانبول چه جاهای دیدنی دارد؟

به روز رسانی: 06 خرداد ، 1399 جاذبه های گردشگری

استانبول چه جاهای دیدنی دارد؟

مسافرینی که برای اولین بار به استانبول سفر می کنند علاقه مند هستند تا از جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر بدانند. خرید بلیط لحظه آخری استانبول شوق و اشتقیاق مردم را برای سفر به استانبول بیش از پیش کرده است. اما در هر سفری مهمترین چیز برنامه ریزی برای گشت و گذار است. استانبول نیز دارای جاذبه هایی است که فصل نمی شناسد، در واقع فرقی نمی کند که زمستان باشد یا تابستان، بهار باشد یا پائیز، در هر صورت همیشه مسافران خود را دارد. شما نیز اگر هوس استانبول به سرتان زده است، کمی درباره آن بیشتر بدانید.

بهترین جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه گردشگری به چه معناست؟ چیزی که باعث می شود شما به یک شهر سفر کنید. آثار تاریخی، آثار فرهنگی، غذاهای سنتی، تجربه منحصر به فرد ارتباط با افراد محلی و سایر موارد که همه و همه در صنعت گردشگری در کنار هم قرار گرفته اند تا تجربه خوب یک سفر را برای مسفر به ارمغان بیاورند. اگر به اطراف خود نگاه کنید، چیزهایی وجود دارد که هر روز آنها را می بینید، زندگی یکنواخت و کارهای روزمره باعث می شود که انسان به یک ربات تبدیل شود، برای اینکه از حس ربات بودن خارج شوید، نیاز دارید تا سفر کنید، در واقع سفر یک نیاز است، درست است که در نیازهای اصلی قرار نمی گیرد ولی نیاز کم اهمیتی نیز نیست. اگر تجربه یک سفر خارج از کشور ندارید اولین تجربه شما می تواند استانبول باشد که ایرانی های زیادی به آنجا سفر می کنند و حس غریبی نخواهید داشت. اگر به دنبال یک پکیج مناسب تور هستید می توانید از آفر تور استانبول که در تریپ بهترین نرخ ها را به شما نمایش می دهد استفاده نمایید.

خیابان استقلال

اگر بخواهیم نمونه این خیابان را در تهران برای شما مثال بزنیم کار سختی است! کدام خیابان در تهران مغازه هایش تا نزدیک صبح همه روزه باز است و البته شلوغ؟! کدام خیابان به شهرت خیابان استقلال در ایران می توان یافت؟! در واقع این خیابان را می توان بهترین و باحال ترین خیابان استانبول دانست. همه چیز در اینجا هست، می توانید یک روز کامل و حتی بیشتر در آنجا بدون اتلاف وقت خرید کنید، بخورید، تماشا کنید و لذت ببرید. از فرودگاه استانبول تا اینجا حدود 30 دقیقه راه است. این خیابان در بخش اروپایی استانبول واقع شده است.

مسجد سلطان احمد

هر وقت صحبت از یک مسجد خاص با 6 مناره افتاد یاد مسجد سلطان احمد استانبول خواهید افتاد. زیبایی و ابهت این مسجد که مسجد آبی نیز به آن می گویند از دوردست ها مشخص است. این که می گوییم مسجد آبی اسم مستعاری است که گردشگران بر آن گذاشته اند؟ حتماً می پرسید چرا؟ چون کاشی های بیشماری در ساخت آن استفاده شده است که همه به رنگ آبی هستند. با ورود به مسجد سلطان احمد شکوه و شوکت چند برابری را احساس خواهید کرد. فراموش نکنید رعایت حجاب در مساجد استانبول واجب است.

تنگه بسفر

شنیدید که استانبول یک شهره توی 2 تا قاره؟ علتش همین تنگه بسفره عزیز و دوست داشتنیه. کار این تگه این هست که دریای سیاه و مرمره را به هم وصل کنه، این وسط هم کلی کشتی روی آب هستند که از گردشگرا پذیرایی می کنند و طول این تنگه را که نزدیک 3 کیلومتره می پیمایند.

این 3 مورد را که براتون آوردیم بهترین های استانبول هستند که حالتون را خوب می کنند! برای اطلاعات بیشتر می توانید راهنمای سفر به استانبول را مطالعه کنید.

سفر خوش بگذره.

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc