با سفر به کشور روسیه و بازدید از شهر مسکو، می توانید قدرت و شکوهمندی کشور روسیه را در کاخ کرملین نظاره گر باشید. در هر جای دنیا، زندگی سلطنتی همیشه بهترین نوع زندگی است که شاه و ملکه آن در بهترین موقعیت رفاهی قرار دارند، در این میان چیزی که بعد از آن دوران اتفاق خواهد افتاد باز شدن درب این مجموعه ها به روی مردم است تا از آن دیدن کنند و بدانند که خانواده سلطنتی در چه محیطی و با چه خصوصیات معماری و تجملاتی زندگی می کردند. قطعاً بازدید از کاخ کرملین مسکو که در کشور روسیه واقع شده است و از جاذبه های دیدنی این کشور است برای شما هم جذاب است. قبل از خرید بلیط هواپیما به شرایط اخذ ویزای روسیه دقت نمائید. در ادامه شما را بیشتر با کاخ کرملین آشنا خواهیم کرد.

کاخ کرملین مسکو

این کاخ شکوهمند و بزرگ در قلب مسکو و در کنار آثار گردشگری مهم این شهر توریستی قرار گرفته است. در قسمت شرقی آن میدان سرخ، که میدان مرکزی شهر به حساب می آید قرار دارد. چیزی که ما آن را کاخ کرملین می نامیم فقط یک کاخ نیست بلکه شامل چند کاخ و کلیسا است که در یک مجموعه در کنار هم قرار گرفته اند و معروف ترین کاخ این مجموعه که کاخ کرملین است باعث شده است کل این مجموعه را با این نام صدا بزنند. جالب است بدانید کرملین در زبان روسی به معنی دژ می باشد. این کاخ هم اکنون محل اقامت رئیس جمهور روسیه می باشد و بنای آن در سال 1487 به پایان رسید و کمتر از 600 سال محل سکونت خانواده دربار روسیه بود.

کاخ کرملین مسکو

این مجموعه حاصل 10 سال کار معماران روسی است، که توانستند بزرگترین و مجلل ترین کاخ روسیه را در قلب مسکو ایجاد نمایند. این اثر آنقدر شکوهمند است که بسیاری از افراد برای بازدید از آن بارها و بارها بلیط هواپیما رزرو می کنند و به آنجا می روند و از آن دیدن می کنند. 

در سال 1812 که ناپلئون به روسیه حمله کرد، در حدود 1 ماه این کاخ تحت تصرف نیروهای فرانسوی بود و زمانی که از تصرف درآمد ناپلئون آن را آتش زد که در این آتش سوزی بخش های زیادی از کاخ آسیب دید.

در حدود 3 سال بعد از این اتفاق، دستور بازسازی کاخ صادر شد و در کمتر از 4 سال، بازسازی آن به پایان رسید. 

داخل کاخ کرملین مسکو

از آن زمان تا کنون و با روی کار آمدن اشخاص جدید، ساختمان های جدیدی نیز به مجموعه اضافه شد که هم اکنون شاهد آنها در هنگام بازدید از کاخ، خواهید بود. در مجموع می توان گفت که حدود 800 اتاق در این مجموعه وجود دارد.

و در آخر، بهتر است بدانید، جایزه لنین به معماران و طراحان این کاخ با شکوه تعلق گرفت. امیدواریم در سفرتان به روسیه، عکس های زیبایی در کنار این کاخ مجلل از خودتان بگیرید و به شما خوش بگذرد.

کاخ کرملین قصری شکوهمند در مسکو روسیه

تور روسیه

اگر علاقه مند هستید به روسیه همراه تور سفر کنید بهتر است با مشاوران نقطه پرواز تماس حاصل فرمائید تا شما برای یک تور مناسب و اقامت در هتل های این شهر راهنمایی کنند. همچنین اگر علاقه مند هستید از شهر توریستی سن پترزبورگ دیدن کنید به شما پیشنهاد می کنیم تور مسکو+سن پترزبورگ تریپ را امتحان کنید.