https://gateway.trip.ir/api/

گردشگری ژانر نو، کرمان تا شیلی

به روز رسانی: 14 مرداد ، 1399 راهنمای سفر

گردشگری ژانر نو، کرمان تا شیلی

در دنیا مکان‌هایی وجود دارد که به تنهایی جذابیت گردشگری بالایی دارند. با این حال وقتی در ساخت فیلم یا نوشتن رمان استفاده می‌شوند، باعث جذب گردشگران بیشتری خواهند شد. این ژانر جدید گردشگری هنوز نوپاست و مخاطبان خاص خود دارد. 

1. جزیره رابینسون کروزوئه 
این جزیره به کشور شیلی متعلق است. نام اصلی این جزیره ماس تیرا است که در مجمع الجزایر خوان فرناندز قرار گرفته است.

دولت وقت شیلی در سال ۱۹۶۶ نام جزیره را به رابینسون کروزوئه تغییر داد تا پای گردشگران بیشتری را به جزیره باز کند. این جزیره، زمانی متروک بود و ملوانی به نام آلکساندر سلکرک از سال ۱۷۰۴ تا ۱۷۰۹ در آن زنده ماند. دنیل دفو  رمان کروزوئه را با الهام از این ماجرا نوشت.

2. قلعه انیک (Alnwick Castle)

قلعه‌ای قدیمی که تاریخ ساخت آن به قرن 11 برمی‌گردد. انیک اگر در گذشته با شوالیه‌ها و دزدان دریایی گره خورده بود، امروز با فیلم‌های هری پاتر، رابین هود، الیزابت و پرنس دزدها همراه شده است. هاگوارتز در مجموعه هری پاتر علاقه‌مندان زیادی در دنیا دارد که لوکیشن آن قلعه انیک بوده است. 

3. هتل تیمبرلاین (Timberline Lodge)
فیلم معرف کوبریک با نام درخشش در هتل تیمبرلاین ساخته شد. به همین خاطر سالانه 2 میلیون گردشگر از این هتل دیدن و در آن اقامت می‌کنند.

این هتل افسانه‌ای از 1930 به عنوان اقامتگاهی برای دوستداران اسکی و کوهنوردی تاسیس شد. قرار گرفتن هتل در منطقه کوهستانی و دور از دسترس، برای ایجاد فضای ترس در فیلم کوبریک نقش کلیدی داشته است.

4. ارگ بم
قلعه باستانی دوران کهن ایران، جدا از داستان هزاران ساله‌اش از دلاوران و سرداران و قهرمانانش،محل ساخت فیلم کاروانها بوده است.

این فیلم در سال 1978 با حضور بازیگر اسطوره‌ای آنتونی کوئین و بازیگران معروف ایرانی کشاورز و وثوقی ساخته شد. امروزه عموم گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما کرمان به دیدن ارگ می‌روند، از ساخت این فیلم بی‌اطلاعند. کارگردانی این فیلم توسط جیمز فارگو انجام شده است.

بخش نظرات
تورهای نوروزی

تورهای نوروزی

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc