https://gateway.trip.ir/api/

شیراز هزار جاذبه

به روز رسانی: 05 مرداد ، 1399 جاذبه های گردشگری

شیراز هزار جاذبه

شیراز، بهشت گردشگران است. آوازه محبوبیت آن قرن‌هاست که توریست داخلی و خارجی را به این منطقه می‌کشاند. از تخت جمشید تا آبشار مارگون، سفر در زیبایی و تاریخ است. در سفر به شیراز جاذبه‌های گردشگری به قدری متنوع است که شما را به هزار مکان منحصربفرد دعوت خواهد کرد.

چوگان بازی
تنگ چوگان در زمان ساسانیان محل بازی چوگان شاهان بوده‌ است. این تنگه موزه روباز تاریخ باستانی ماست. شما علاوه بر اینکه از محیط طبیعی و جغرافیای محل لذت می‌برید، 6 کتیبه سنگی بزرگ را هم خواهید دید. در عموم آنها پیروزی شاهان ساسانی بر دشمنان رومی خود حک شده است. در همین نزدیکی غار معروف شاپور با مجسمه‌ای بزرگ از شاپور وجود دارد.

دریاچه فامور
این دریاچه که با نام دریاچه پریشان هم شناخته می‌شود، از بزرگترین دریاچه‌های آب شیرین ایران و خاورمیانه است. فامور به عنوان یک تالاب بین‌المللی به ثبت رسیده است. خرید بلیط هواپیما شیراز در فصل بهار راحتتر انجام می‌شود. فصلی که بهترین زمان دیدن دریاچه، پرنده نگری و طبیعت بکر پیرامون آن است.

باغ سنگها
از مکانهای تاریخی شیراز باغ هفت تن است. زمان احداث باغ مشخص نیست اما عمارت آن متعلق به دوره زندیه است. علت نامگذاری آن، وجود هفت قبر قدیمی است که گویا متعلق به هفت عارف بوده است. ساختمان عمارت با شاهکارهایی از نقاشی روی گچ، دیدنی است. باغ هفت تنان در حال حاضر به عنوان موزه سنگ فعالیت دارد.

تنگ براق
اقلید از شهرهای کوهستانی و خوش آب و هواست. تنگ براق در محدوده اقلید و در روستایی به همین نام قرار گرفته است. دره‌ای بسیار زیبا که رودخانه کر در آن جریان دارد. طبیعت پر از آرامش و بکر منطقه و جنگل درختان بلوط برای استراحت و فراغت بی‌نظیر است. در گذشته این محل ییلاق عشایر بوده است.


معبد آب
معبد آناهیتا از دوران هخامنشی به جا مانده است. از معابد مربوط به الهه ناهید و مخصوص پرستش آب در ایران است. پرستشگاهی که آب در میان آن جریان دارد و با معماری سنگی، نمونه‌ای منحصربفرد از قدیمی‌ترین معابد کشور است. معبد آناهیتا فاقد سقف و پلان آن مربع شکل است.


 

بخش نظرات
اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ

پرواز های چارتر و ارزان را با گوشی هوشمند خود جستجو و بلیط رزرو کنید. با اپلیکیشن تریپ ضمن سهولت در خرید از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

اپلیکیشن رزرو پرواز تریپ
6Lcvc3kaAAAAALAILAp0jE_FSwTasfoo6HDqw6Xc