چقدر خوبه از دیگر کشورها فرهنگ خوب زندگی کردن و سالم زندگی کردن را یاد بگیریم و از دوچرخه استفاده کنیم.دوچرخه این وسیله حمل و نقل دوست داشتنی برای همه سنین وجود داره از مدل ساده تا دوچرخه های برقی و مدرن،ما باید یادبگیریم از دوچرخه به جای ماشین در حمل و نقل استفاده کنیم،اینکه این همه ماشین در سطح تهران و دیگر شهرهای صنعتی هست هم موجب ترافیک شده هم آلودگی و اعصاب خوردی! در این پست اشاره ای داریم به کپنهاگ این شهر دوست داشتنی و جذاب که به عنوان اولین شهر دوچرخه سواری جهان شناخته میشه.

کپنهاگ

 

بهترین مقاصد برای سفر انفرادی دخترانه


کپنهاگ به فرهنگ دوچرخه سواری مشهور است و در حال حاضر اولین شهر دوچرخه سواری در جهان است. سال گذشته نیز به عنوان "بهترین شهر برای دوچرخه سواران" و " قابل زندگی ترین شهر در جهان" انتخاب شد. دانمارکی ها به عشق ورزیدن به دوچرخه سواری مشهور هستند و دیگر شهرها در سراسر جهان اکنون به دنبال راه هایی برای کپی کردن این پدیده هستند. برای دوچرخه سواران مسیر 390 کیلومتری مخصوص دوچرخه سواری در کپنهاگ، این شهر را به بهشتی برای آنها تبدیل کرده است.

بسیاری از هتل ها در کپنهاگ به مهمانان خود دوچرخه ارائه می دهند، اجاره دوچرخه های متعدد و تورهای دوچرخه سواری نیز در شهرهست، همچنین شما می توانید یکی از دوچرخه های جدید برقی را با هزینه بسیار کم در هر ساعت اجاره کنید. در سال 1995، کپنهاگ یکی از اولین شهرهای جهان بود که دوچرخه های شهری رایگان را برای شهروندان و توریست های شهر خود راه اندازی کند. در سال 2013  دوچرخه های اولیه جای خود را به نسل جدیدی از دوچرخه های الکتریکی و توریستی با اطلاعات GPS دادند. در حال حاضر، حدود 1800 دوچرخه در خیابان های پایتخت دانمارک پخش هستند. شما می توانید آنها را در ایستگاه های قطار و مترو در اطراف کپنهاگ پیدا کنید.برای رزرو ارزانترین بلیط هواپیما به سایت trip مراجعه نمایید.

کپنهاگ

 

هیجان انگیزترین سیرک ها در جهان

 

جای تعجب نیست که اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری، کپنهاگن را اولین شهر رسمی دوچرخه سواری در جهان از سال 2008 تا 2011 منصوب کرده است. دیگر شهرها مانند نیویورک برای الهام گرفتن به کپنهاگ نگاه می کنند. معمار دانمارک و Jan Gehl  برنامه ریز این شهر برای آموزش به شهرهای دیگر در سراسر جهان به منظور برنامه ریزی برای فرهنگ دوچرخه سواری مشهورهستند.   

کپنهاگ

پنج وسیله آلوده در اتاق‌های هتل

 

سیستم Bycyklen در کپنهاگ

بهترین روش برای چرخیدن در کپنهاگ با دوچرخه استفاده از سیستم Bycyklen می باشد.دوچرخه های شهر، دوچرخه های الکتریکی هوشمند هستند که در 24 ساعت شبانه روز و 365 روز سال در دسترس هستند.هر دوچرخه دارای یک صفحه لمسی است که می تواند برای جی پی اس، پرداخت و هدایت به نقاط مورد علاقه در کپنهاگ و Frederiksberg استفاده شود.برای استفاده از دوچرخه، شما باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. ایجاد یک حساب کاربری Bycyklen آنلاین در Bycyklen.dk یا به طور مستقیم در صفحه دوچرخه،که فقط نیاز به نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن و اطلاعات کارت پرداخت دارد.پس از ایجاد حساب، می توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود به هر دوچرخه Bycyklen دسترسی داشته باشید. دوچرخه را می توان در بیش از 100 ایستگاه Bycyklen در سراسر شهر یافت و شما می توانید هر دوچرخه را در هر یک از ایستگاه ها بازگردانید.پرداخت به طور خودکار با کارت پرداختی که به حساب کاربری خود متصل کرده اید، پرداخت می شود.

 

نحوه اخذ ویزا شینگن

 

 منبع:  visitcopenhagen