برنامه پرواز مکرر (FFP) یک برنامه ی وفاداری است که توسط خطوط هوایی ارائه شده و هدف اصلی از طراحی آن ترغیب مشتریان برای شرکت در برنامه و جمع کردن امتیاز (مایل، کیلومتر یا سگمنت) است تا بتوانند از جوایز ارائه شده مانند بلیط هواپیما ترکیش  جایزه و سایر موارد استفاده کنند. امتیازهای جمع آوری شده تحت FFP ممکن است بر اساس نرخ کلاس های پروازی، مسافت پیموده شده در آن خط هوایی یا شرکایش و یا میزان هزینه ی پرداختی سنجیده شود. لازم به ذکر است که راه های دیگری نیز برای بدست آوردن امتیاز وجود دارد. به عنوان مثال در سال های اخیر کارت های اعتباری و نقدی نسبت به مسافرت های هوایی امتیازهای بیشتری را برای اعضای این برنامه ها به همراه داشته اند. برای کسب امتیاز راه های دیگری نیز وجود دارد که از آن جمله می توان به خرید کردن در مغازه های مرتبط با طرح، اجاره ی خودرو در کمپانی های شریک، اقامت در هتل های مشخص و سایر کسب و کارهای مرتبط اشاره نمود. از این امتیازها می توان برای خرید پروازهای هوایی، کالاها و خدمات دیگر و یا برای ارتقای کلاس سفر، دسترسی به اقامتگاه های فرودگاهی و اولویت های رزروی استفاده نمود. 

 

برنامه های پرواز مکرر می توانند به عنوان نوع مشخصی از پول مجازی دیده شوند که در آن جریان یکسویه ای از پول برای کسب امتیاز مورد استفاده قرار می گیرد و از آن طرف امتیازهای جمع آوری شده را نمی توان به پول نقد تبدیل نمود. ‏

 

بیشتر خطوط هوایی بزرگ دنیا دارای برنامه های پرواز مکرر هستند که هر کدام از آنها نام مخصوصی داشته، سیاست ها و محدودیت های خود را در مورد پیوستن به برنامه، جمع آوری امتیاز و بازخرید آنها اعمال می کنند. به عنوان مثال در خاورمیانه، خطوط هوایی امارات Emirate Airlines دارای برنامه Skywards، خطوط هوایی اتحاد Etihad Airlines دارای برنامه Etihad Guest، خطوط هوایی قطر Qatar Airways دارای برنامه Privilege Club و خطوط هوایی ترکیش Turkish Airlines دارای برنامه ی Miles & Smiles می باشند. در ادامه برنامه ی مایلز اند اسمایلز خطوط هوایی ترکیش را به شما معرفی می کنیم.

 

مایلز اند اسمایلز Miles & Smiles

 

‏مایلز اند اسمایلز در حقیقت یکی از برنامه های پر مزیت خطوط هوایی ترکیش برای آن دسته از مسافرانی است که اغلب با این ایرلاین و یا ایرلاین های شریک در این برنامه سفر می کنند، به این ترتیب این افراد می توانند از فرصت های متعددی که مایلز اند اسمایلز برای آسان تر نمودن زندگی آنها در نظر گرفته، استفاده نمایند. در حقیقت این برنامه به افراد اجازه می دهد که مایل های پروازی خود را جمع آوری نموده و هر گونه که دوست دارند آنها را خرج کنند! در ادامه در قالب 8 سر تیتر اصلی با این برنامه آشنا خواهیم شد: 

 

 

1- عضویت 

 

2- کارت عضویت مایلز اند اسمایلز 

 

3- مایل ها 

 

4- جوایز 

 

5- استفاده از بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه ی مایلز اند اسمایلز 

 

6- عضویت های مایلز اند اسمایلز (کلاسیک پلاس، الیت، الیت پلاس) 

 

7- اطلاعات متفرقه 

 

8- قوانین و صلاحیت ها 

 

 

شرایط ثبت نام

هواپیمایی ترکیش Turkish Airlines تنها صاحب اختیار و مسئول این برنامه محسوب می شود. مایلز اند اسمایلز طراحی شده تا به اعضا و مشتریان باارزش خود پاداش اعطا کند. حق اضافه کردن سایر هواپیمایی ها و کمپانی های خدماتی (مانند هتل ها، شرکت های اجاره خودرو) و اجازه ی دریافت/جبران مایل ها از طریق این شرکت ها نیز برای خطوط هوایی ترکیش محفوظ است. 

 

برای دریافت/ جبران مایل ها قوانین و شرایط خاصی وجود دارد که در ادامه به شما ارائه خواهند شد. حق تغییر این شرایط در هر زمان بدون هیچ گونه اطلاع یا مسئولیتی برای خطوط هوایی ترکیش محفوظ است. تغییر این شرایط در راهنماهای موجود و هر گونه اپلیکشین خاص دیگر ممکن است در اسناد اطلاعاتی مایلز اند اسمایلز و کانال های ارتباطی مانند کتابچه راهنمای مایلز اند اسمایلز، خبرنامه و اظهارنامه مایلز اند اسمایلز، وب سایت برنامه، اسکای لایف و خبرنامه کارت اعتباری شاپ اند مایلز نیز منتشر شوند. با اقدام برای عضویت در برنامه ی مایلز اند اسمایلز، مشتریان بدون تعصب به هر گونه توافقات موجود یا آینده با خطوط هوایی ترکیش، وارد این قرارداد با آنها می شوند، قراردادی که در قالب این شرایط و قوانین عمومی و هر نوع تبصره و موارد اضافه شده به آن در ادامه به شما معرفی می شود.

 

1- عضویت

1-1 عضو شدن: عضویت کارت های اعتباری مایلز اند اسمایلز برای تمام اشخاص حقیقی با حداقل 2 سال سن که به طور دائم مقیم کشوری باشند که در آن این کارت ها از نظر قانونی مجاز بوده و قابلیت اعمال دارند، مجاز است. در چنین حالتی این افراد می توانند تحت قوانین مرتبط با وضعیت شخصی خود به عضویت این برنامه در بیایند. عضویت در این برنامه برای اشخاص حقوقی، گروه ها و انجمن ها مجاز نمی باشد.

 

1-2 ثبت نام: عضویت با پر کردن فرم درخواست و یا با اولین فعالیت ثبت شده با استفاده از کارت موقت متصل به فرم درخواست آغاز می شود. در چنین شرایطی افراد پذیرش شرایط عمومی برنامه ی مذکور را که در سایت مایلز اند اسمایلز موجود است اعلام می نمایند.

 

1-3 عضویت فردی: فرم درخواست مشترک برای چند نفر و همچنین فرم درخواست های متعدد توسط یک نفر مجاز نمی باشد.

 

1-4 حق خطوط هوایی ترکیش برای ارزیابی عضویت: پس از پذیرش نهایی در این برنامه، افرادی که درخواستی برای پیوستن به این برنامه ارائه داده اند، حق استفاده از منافع در دسترس اعضا را دارند. خطوط هوایی ترکیش حق رد درخواست عضویت را به هر دلیلی برای خود محفوظ نگه می دارد.

 

1-5 فسخ، تعلیق و پایان عضویت: اعضا می توانند با ارسال اطلاعیه ی کتبی در هر زمان عضویت برنامه ی مایلز اند اسمایلز را ترک کنند. خطوط هوایی ترکیش می توانند دو هفته بعد از اخطار، بدون هیچ گونه دلیل خاصی به برنامه خاتمه دهند. خطوط هوایی ترکیش می توانند قراردارد خود را با یک عضو فورا خاتمه داده و این حق را دارند که شخص را به دادگاه کشانده و بدون اعلام قبلی از او درخواست غرامت کنند، در صورتی که شخص 

 

I) از شرایط عمومی اسناد مایلز اند اسمایلز و «شرایط حمل عمومی» خطوط هوایی ترکیش تخطی کند. 

 

II) اطلاعات کاذب قابل ملاحظه ای (به عنوان مثال در جزئیات پروازها) فراهم کرده یا از برنامه بصورت غیرقانونی سو استفاده نماید. 

 

III) بصورت شفاهی یا فیزیکی کارکنان مایلز اند اسمایلز یا خطوط هوایی ترکیش و دیگر مسافران و اعضا را مورد آزار یا حمله قرار داده، در طول پرواز یا در اتاق های CIP برخلاف دستورات کارکنان مسئول عمل کرده، یا به هواپیما و کابین خدمه خسارت وارد کند.

 

1-6 اعتبار مایل ها در صورت فسخ اعتبار: در صورت پایان عضویت توسط اعضا یا خطوط هوایی ترکیش با اطلاع قبلی، هر گونه مایل متعلق به عضو تا زمان پایان عضویت می تواند تا 6 ماه استفاده شود. در این میان، عضو حق استفاده از مسافت پیموده شده در حساب خود را بصورت جایزه ای مطابق با قوانین و شرایط برنامه دارد. هرچند، در صورت کافی نبودن مسافت پیموده شده برای جایزه ای خاص، عضو ممکن است ادعای جایزه نکند. اگر خطوط هوایی ترکیش قرارداد توافقی را با دلایل توجیه پذیر خاتمه دهد، عضو به تبع آن حق استفاده از مسافت پیموده شده در حساب خود را از دست خواهد بود.

 

1-7 اعتبار سوابق برنامه: خطوط هوایی ترکیش مسئول اداره ی حساب های شخصی اعضا بوده که شامل محاسبه ی اعتبار مسافت طی شده mileage credits و فراهم کردن اطلاعات لازم در مورد جایزه های ارائه شده از طرف خطوط هوایی ترکیش است. خطوط هوایی ترکیش فقط در قبال اعطای جوایز و عملکرد این جوایز مسئول هستند.

 

 

2- کارت عضویت مایلز اند اسمایلز

2-1 تحویل کارت: کارت عضویت مایلز اند اسمایلز درست بعد از پرواز با خطوط هوایی ترکیش یا هر خط هوایی دیگری عضو معاهده ی استار Star Alliance Member Airlines برای شخص فرستاده می شود (برای دسترسی به اطلاعات آپدیت شده ی Star Alliance Member Airlines می توانید به آدرس http://www.turkishairlines.com/tr-tr/miles-and-smiles/program-ortaklari/hava-yollari مراجعه کنید، جدول زیر نیز اطلاعات موجود در زمان تهیه ی این گزارش را نمایش می دهد).

 

Star Alliance Member Airlines

Turkish Airlines

Adria Airways

Aegean Airlines

Air Canada

Air China

Air India

Air New Zealand

All Nippon Airways

Asiana Airlines

Austrian Airlines

Avianca

Avianca Brazil

Brussels Airlines

Copa Airlines

Croatia Airlines

Ethiopian Airlines

EgyptAir

EVA Air

LOT Polish Airlines

Lufthansa

Scandinavian Airlines

Shenzhen Airlines

Singapore Airlines

South African Airways

Swiss International Air Lines

TAP Portugal

Thai Airways

United Airlines

 

 

 

Other Program Partner Airlines

AnadoluJet

Jet Airways

Tam Airlines

 

زمانی که عضو پس از جمع آوری 25000 مایل در 12 ماه متوالی، برای دریافت عضویت کلاسیک پلاس Classic Plus واجد شرایط شد، کیت کامل شامل تگ های چمدان و راهنمای عضویت برای او ارسال می گردد. 

 

کارت عضویت برای اعضایی که هیچ فعالیت ثبت شده ای ندارند ارسال نمی شود. عضو می توانند از کارت عضویت موقت خود تا زمان دریافت کارت اصلی استفاده نماید.

2-2 کارت موقت: روی کارت عضویت موقت، شماره عضویت دائمی که در فرم درخواست وجود دارد درج شده است.

 

2-3 کارت شخصی مایلز اند اسمایلز: کارت عضویت مایلز اند اسمایلز قابل انتقال به فرد دیگری نیست و به همان شخصی که به نام او صادر شده تعلق دارد.

 

2-4 تملک کارت: تمام کارت های عضویت مایلز اند اسمایلز جز اموال خطوط هوایی ترکیش باقی مانده و باید در زمان خاتمه ی عضویت به آنها برگردانده شوند.

 

2-5 گم شدن کارت: در صورت گم شدن، دزدیده شدن یا هر گونه آسیبی، خطوط هوایی ترکیش کارت عضویت را با ارائه ی رسید خبر وقوع رویداد مذکور برای شما جایگزین می کنند.

 

2-6 کد شناسایی شخصی (PIN code): پین کد این امکان را به عضو می دهد تا فرایندهای آنلاین خود را مدیریت کند. شما مجاز به مدیریت برنامه ی خود از طریق وب سایت و به کمک پین کد خود هستید. معامله انجام شده با پین کد به منزله ی معامله ی انجام شده توسط عضو در نظر گرفته می شود. بنابراین برای جلوگیری از هر گونه سو استفاده و امنیت بیشتر حساب، اعضا باید مطمئن شوند که پین کد را نزد هیچ شخص ثالث نامعتبری فاش نکنند. خطوط هوایی ترکیش مسئولیتی در قبال سو استفاده از پین کدها ندارد، به این دلیل که پین کدها توسط اعضا یا کارکنان مایلز اند اسمایلز ایجاد شده و به اعضا تحویل داده می شوند. اعضا باید به محض ظن بردن به استفاده ی پین کد خود توسط اشخاص نامعتبر یا سو استفاده از آن، مراتب را به کارکنان مایلز اند اسمایلز اطلاع دهند. 

 

خطوط هوایی ترکیه مسئولیت خسارات ناشی از هر گونه اتفاقی در زمینه ی اطلاع رسانی را نمی پذیرد مگر اینه چنین خساراتی بصورت عمدی یا به علت سهل انگاری بزرگی رخ داده باشند. مسئولیت در این زمینه به خسارت مادی و زیان اقتصادی رخ داده محدود می شود. کاربران نمی توانند ادعای هیچ گونه غرامت دیگری به غیر از ضرر و زیان ناشی از این شرایط را داشته باشند.

 

3- مایل ها

3-1 محاسبه ی واحد مایل ها: مایل ها واحد محاسبه ی برنامه ی مایلز اند اسمایلز بوده و به عنوان مایل های وضعیت Status Miles و مایل های امتیازی Bonus Miles تعریف می شوند. 

 

مایل های وضعیت برای ارتقا به Classic Plus، Elite و Elite Plus و یا برای بررسی مجدد صلاحیت و افزایش مسافت طی شده ی کلی شما مورد استفاده قرار می گیرند. مایل های وضعیت از طریق پرواز کردن به مقاصد داخلی و بین المللی (با در نظر گرفتن نرخ پروازهای برنامه ریزی شده ی خطوط هوایی ترکیش و یا Star Alliance carriers (به غیر از پروازهای رایگان یا چارتری)) جمع آوری می شوند. 

 

مایل های امتیازی از چند طریق مختلف محاسبه می شوند که شامل استفاده از خدمات هتل ها و کمپانی های اجاره ی خودرو شریک یا از طریق استفاده از کارت اعتباری مایلز اند اسمایلز به عنوان بخشی از برنامه، می باشد. شما می توانید از این مایل های امتیازی برای بالا بردن مسافت طی شده و واجد شرایط شدن برای استفاده از جایزه ها (بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه، بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های همراه و ارتقا) استفاده نمایید. در ادامه به عنوان نمونه دو مورد از هتل های شریک، نحوه ی محاسبه ی مایل جایزه در آنها و شرایط کلی استفاده از امکاناتشان ارائه می گردد.

 

محاسبه مایل جایزه

تصویر

نام هتل

اعضای مایلز اند اسمایلز برای هر دلار آمریکایی که در تمام تفرجگاه های این هتل خرج کنند 3 مایل دریافت خواهند کرد.

 

ATLANTIS

شرایط کلی استفاده:

ارائه کارت عضویت معتبر خطوط هوایی ترکیش در زمان ورود به هتل
معتبر بودن آفر برای عضوی که نام او روی کارت درج شده
ارائه آفرها، نرخ های ویژه و درخواست های خاص منوط به وجود داشتن
معتبر بودن آفر در سایت تفرجگاه، دفتر رزرو مستقیم و برای رزروهای جدید

 

  •  

اعضای مایلز اند اسمایلز به ازای یک یا چند شب اقامت متوالی 500 مایل جایزه دریافت خواهند کرد. اقامت های طولانی شامل روزهای متوالی به عنوان یک اقامت حساب می شود.

 

Barut Hotels

شرایط کلی استفاده:

در نظر گرفتن نرخ های منتشر شده برای محاسبه ی اعتبار مسافت طی شده، سایر نرخ ها مانند نرخ های ویژه، تخفیف های خطوط هوایی و هرگونه نرخ قرارداد ویژه برای استفاده ی ساعتی یا روزانه واجد شرایط نیستند.
در شرایطی که بیش از یک نفر از اعضا اتاقی را با هم شریک شوند، تنها یکی از اعضا برای اقامت مذکور مایل جایزه دریافت می کند.
ارائه کارت عضویت معتبر خطوط هوایی ترکیش در زمان ورود به هتل
مدتی طول می کشد تا اعتبار اقامت شما در هتل به حساب شما اضافه گردد.
در صورت بروز هرگونه مشکل، با رسید خود با هتل در تماس باشید.

 

 

3-2 مایل های در نظر گرفته شده برای اعتبار: تمام منافع برنامه باید بر اساس تعداد مایل هایی که عضو از زمان پیوستن به برنامه ی مایلز اند اسمایلز جمع آوری نموده، محاسبه شوند.

 

3-3 حساب شخصی مسافت طی شده Personal mileage account: تمام اعضا باید برای اعتبار مایل ها، حساب مایلز اند اسمایلز منحصر به خود را داشته باشند. مایل ها و حساب ها قابلیت انتقال ندارند ( به جز اپلیکیشن عضویت خانوادگی Family Membership برای اعضای کلاسیک پلاس، الیت و الیت پلاس). مایل ها را می توان مطابق قوانین برنامه ی مایلز اند اسمایلز از گرو در آورد اما مسافت طی شده را نمی توان با پول نقد معاوضه نمود. 

 

بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه قابلیت انتقال نداشته و اعتبار آنها را نمی توان تمدید کرد یا با سایر روش های پرداخت ترکیب نمود. برای دریافت بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه نمی توان مایل ها را به اعضای دیگر منتقل کرده و یا با مایل های سایر اعضا برای گرفتن یک جایزه ی واحد تجمیع نمود. 

 

علاوه بر این، مایل های برنامه ی مایلز اند اسمایلز را نمی توان به حساب برنامه های پروازی دیگر منتقل کرده و یا با مایل های آنها تجمیع نمود. 

 

در صورت فوت عضو، گواهی فوت، وراثت و گواهی چشم پوشی تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی (سندی که نشان دهد که سایر وراث از حق خود چشم پوشی نموده اند) باید به خطوط هوایی ترکیش ارائه گردد تا آنها بتوانند مسافت طی شده توسط متوفی را به حساب مایلز اند اسمایلز یکی از وراث انتقال دهند. مایل های یاد شده به صورت مایل های امتیازی به حساب وارث انتقال می یابند. مایل های انتقال یافته از تاریخی که به حساب عضو متوفی اضافه شده بودند، معتبر هستند.

 

3-4 جمع آوری مسافت: مایل ها مطابق با شرایط فعلی برنامه ی مایلز اند اسمایلز به حساب اعتباری اعضا تعلق می گیرند. حق تغییر قوانین تجمیع مایل ها با خطوط هوایی ترکیه است.

 

I) در پروازهای خطوط هوایی ترکیش: مسافت واقعی بین فرودگاه های مبدا و مقصد و کلاس پروازی در نظر گفته شده و به اعتبار حساب عضو می افزایند. این مقادیر برای پروازهای داخلی و بین المللی متفاوت هستند که در جدول زیر تفاوت آنها به خوبی مشخص شده است. 

مسافرانی که کارت های اعتباری کلاسیک پلاس، الیت و الیت پلاس دارند، 25% بیش از دارندگان کارت کلاسیک مایل دریافت خواهند کرد. 

 

II) در پروازهای جت آنادولو Anadolu Jet flights: اعضای مایلز اند اسمایلز می توانند از پروازهای جت آنادولو مایل های وضعیت Status Miles دریافت کنند. 

 

پرواز های اعضای Star Alliance: مایل هایی که توسط اعضای Star Alliance دریافت می شوند بنا برا کلاس بلیط هواپیما ترکیش هواپیما و کابین پرواز متفاوت هستند. تجمیع مایل ها به خط هوایی مذکور وابسته است. به عنوان یک قانون کلی، نرخ های بالاتری به مایل های بیشتر تعلق می گیرد. شما می توانید برای اطلاع دقیق از میزان مایلی که بر اساس کلاس پروازی بدست می آورید به ادرس http://www.turkishairlines.com/en-tr/miles-and-smiles/partners مراجعه نموده و با کلیک بر روی خط هوایی مورد نظر خود از مقادیر مایل های اعتباری اطلاع کسب کنید. لازم به ذکر است که در کلاس بیزنس، مسافران 1.5 برابر مسافت بین فرودگاه های مبدا و مقصد اعتبار دریافت می کنند. 

 

مثال نحوه ی محاسبه ی مایل: 

دارنده کارت الیت Elite tier cardholder 

مسیر: استانبول- لس آنجلس (مسافت به مایل: 6865) 

کلاس بیزنس (K) 

مایل های وضعیت کسب شده: 10.984= 1.60*6865

 

3-5 ثبت مسافت Mileage registration: لازم است که اعضا در هنگام رزرو، شماره ی عضویت مایلز اند اسمایلز خود را وارد کرده و کارت خود را به هنگام ورود به هتل ارائه دهند، در این حالت آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که مایل های جمع آوری شده به درستی به اعتبار حساب آنها افزوده خواهند شد. زمانی که فعالیتی به حساب اعتباری برنامه ی مایلز اند اسمایلز افزوده شود نمی تواند به سایر حساب های پروازی انتقال یابد.

 

3-6 اضافه کردن اعتبار مایل های قدیمی: اگر به هر دلیلی، مایل های اعتباری یک پرواز یا خدمات استفاده شده برای عضو این برنامه حساب نشد، اعضا می توانند درخواست کنند که آن مقدار بصورت بازخرید به حسابشان اضافه شود، البته برای چنین کاری 12 ماه از زمان آن پرواز یا خدمات فرصت دارند. چنانچه این مدت را از دست بدهند، درخواست آنها پذیرفته نخواهد شد و مدارک به آنها برگردانده نمی شود. محدوده زمانی مجاز برای درخواست ها در اعضای خطوط هوایی Star Alliance ممکن است متفاوت باشد.

 

3-7 اعتبار مایل ها: مایل ها می توانند در طول سال جمع آوری شوند. مایل های جمع آوری شده (پرواز، اقامت هتل، اجاره ی خودرو) در انتهای سومین تقویم سالی کامل از تاریخ جمع آوری منقضی می شوند. شما می توانید برای هر 1000 مایل در حال انقضا، 10 دلار پرداخته و اعتبار آنها را برای سه سال دیگر تمدید کنید. با توجه به تقاضای بالا، اعضا ممکن است نتوانند جایزه ی خود را برای تاریخ یا مسیر درخواستی در فصل های شلوغ و پرطرفدار (های سیزن) استفاده کنند. هرچند، اعتبار مایل ها نمی تواند به خاطر دلایل یاد شده تمدید شود. 

 

تاریخ انقضای مایل ها در mileage summaries به اعضا ارائه می گردد. مایل های در حال انقضا باید قبل از تاریخ انقضا مورد استفاده قرار گیرند در غیر اینصورت از دست می روند و هیچ راهی برای اعتبار مجدد آنها وجود نخواهد داشت.

 

3-8 پروازهایی که برای جمع آوری مسافت واجد شرایط نیستند: خطوط هوایی ترکیش این حق را دارد که با اطلاعیه ی منطقی از قبل، برخی از نرخ ها یا دسته بندی مسافران را از برنامه ی مایلز اند اسمایلز خارج گرداند.

 

3-9 قوانین ادعای مسافت mileage claim regulation: تمام اعضا به صورت منظم ایمیل هایی دریافت می کنند که شامل توضیحاتی در مورد مسافت طی شده و اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ی مایلز اند اسمایلز است. فرستادن چنین ایمیل هایی برای اعضایی که بیش از یک سال به جمع آوری مایل های برنامه نپرداخته باشند، متوقف می گردد. اعضا می توانند به کمک پین کد و شماره عضویت و از طریق اینترنت به حساب های خود دسترسی پیدا کرده یا با فرستادن پیامک از صورت وضعیت حساب خود آگاهی پیدا کنند. خطوط هوایی ترکیش اطلاعیه های مرتبط برنامه را به آدرس ایمیل اعضا می فرستد. 

 

همچنین اطلاعیه های مرتبط در سایت اصلی برنامه www.milesandsmiles.com قرار می گیرند و اعضا موظف هستند که این اخبار و اطلاعیه ها را دنبال کنند. اعضا همچنین باید خطوط هوایی ترکیش را از هر گونه تغییر آدرس پستی و ایمیل آگاه نمایند. خطوط هوایی ترکیش مسئولیتی در قبال موقعیت هایی که اعضا به دلیل عدم به روز رسانی اطلاعات شخصی خود، اسناد مرتبط را دریافت نکنند ندارد. خطوط هوایی ترکیش این حق را برای خود محفوظ نگه می دارد که اطلاعات لازم را فقط از طریق ایمیل اطلاع رسانی کرده و یا بدون ارائه سند کتبی فقط بر روی سایت مایلز اند اسمایلز قرار دهد. در صورتی که تا 3 هفته بعد از تاریخ اطلاع رسانی، اعضا اعتراض خاصی به طرح نکنند، فرض بر این گذاشته می شود که آنها اطلاعیه های مشارکتی برنامه را قبول نموده اند.

 

3-10 تبصره: خطوط هوایی ترکیش فقط مسئولیت ارزیابی اعتراضات مرتبط با مشارکت در برنامه و حساب مسافت ها را بر عهده دارند. برای تعیین مایل ها، مسافر صلاحیت کافی داشته و این حق را دارد که در خواست بازپرداخت تمام مایل هایی را داشته باشد که به اشتباه برای یکی دیگر از اعضا حساب یا توسط او استفاده شده باشند. همچنین او حق اقدام قانونی برای این مسافت را در صورت لزوم دارد.

 

4- جوایز

4-1 نوع جایزه: جایزه هایی که تحت برنامه ی مایلز اند اسمایلز ارائه می شوند شامل بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه، بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های همراه، ارتقا و سایر موارد تعریف شده توسط خطوط هوایی ترکیش هستند. لازم به ذکر است که تنها بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه قابلیت دریافت به صورت آنلاین را دارند. بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های همراه و ارتقا را نمی توان به صورت آنلاین رزرو نمود. در خطوط هوایی ترکیش و سایر اعضای خطوط هوایی Star Alliance ارتقای آنلاین فقط برای کلاس های خاصی امکان پذیر است. جدول مسافت Star Alliance برای ارتقای آنلاین در نظر گرفته می شود (جایزه ارتقای Star Alliance).

 

4-2 جدول جایزه مسافت های پیموده شده: جدول ها جایزه های پیشنهادی را نشان می دهند، از طرفی تعداد مایل های لازم برای بدست آوردن آنها در مرکز تماس مایلز اند اسمایلز و در وب سایت در دسترس همگان قرار دارد. خطوط هوایی ترکیش حق تغییر این جداول را با اطلاع قبلی محفوظ نگه می دارند.

 

4-3 استفاده از جایزه ها: اعضا می توانند برای دریافت جوایز بسته به ترجیحات خود، رزروهای مربوط را به صورت آنلاین، از طریق دفاتر فروش خطوط هوایی ترکیش، مرکز تماس و یا آژانس های مسافرتی انجام دهند.

 

4-4 محدودیت های جوایز مایلز اند اسمایلز: جوایز ممکن است دارای محدویت هایی از قبیل کنترل ظرفیت و یا دوره های خاموشی باشند که توسط خطوط هوایی ترکیش مشخص می گردد. در این بین، برخی قوانین می توانند تغییر کرده و فرایند کسب برخی جوایز و استفاده از آنها را تحت تاثیر قرار دهند. 

 

قوانین برنامه ی مایلز اند اسمایلز برای بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه ای که برای پروازهای خطوط هوایی عضو Star Alliannce صادر شده یا با این پروازها ترکیب شده اند نیز در نظر گرفته می شوند.

 

4-5 درخواست جایزه برای اشخاص دیگر: جوایز مایلز اند اسمایلز ممکن است به هر فرد دیگری اختصاص داده شود منوط به اینکه عضو در قبال آن پول یا هر چیز دیگری دریافت نکند.

 

4-6 صدور بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه: جایزه تنها در صورتی می تواند صادر شود که در زمان درخواست وجود داشته و عضو نیز مایل کافی برای آن در حساب خود داشته باشد. جایزه های صادر شده، یک سال پس از صدور باطل می شوند و قابل انتقال، تمدید یا جایگزینی نیستند. همچنین نمی توان آنها را با سایر روش های پرداخت تلفیق نمود.

 

4-7 انتقال مسافت Mileage Transfer 

 

انتقال مایل ها Transfer Miles: تمام اعضای مایلز اند اسمایلز می توانند از این قابلیت استفاده کنند. هیچ گونه محدودیت حداقل و یا حداکثری برای انتقال مایل وجود ندارد. اعضا می توانند مایل ها را به دوستان یا اعضای خانواده ی خود انتقال دهند. هیچ گونه محدودیتی در تعداد نفرات وجود ندارد. تمام مایل های وضعیت یا امتیازی استفاده نشده قابلیت انتقال دارند. تمام اشکال مختلف مایل ها به صورت مایل های امتیازی انتقال می یابند. مایل های انتقال یافته، روی سطح کارت اعضا تاثیر نمی گذارند و تا 3 سال بعد از تاریخ انتقال معتبر می باشد. مایل های انتقال یافته قابلیت انتقال مجدد نیز دارند. هزینه ی 1000 مایل اول با در نظر گرفتن مالیات 10 دلار است و بعد از آن به ازای هر یک مایل 0.03 دلار حساب می شود. مایل ها و هزینه ی انتقال یافته قابل استرداد نیستند. انتقال مایل ها فقط از طریق وب سایت مایلز اند اسمایلز امکان پذیر است. مایل های انتقال یافته فورا در حساب شخص مورد نظر به نمایش در می آیند. در انتهای انتقال برای اعضا پیامک و ایمیل فرستاده می شود. 

 

خرید مایل های امتیازی Bonus Miles Purchase: تمام اعضای مایلز اند اسمایلز می توانند از اپلیکیشن خرید مایل های امتیازی استفاده کنند. لازم به ذکر است که این خرید قابل استرداد نیست. با در نظر گرفتن مالیات هزینه ی خرید هر مایل امتیازی 0.03 دلار است. اعضا می توانند سالانه تا سقف 50000 مایل امتیازی برای حساب خود یا دیگر اعضا خریداری کنند. پس از خرید مایل های امتیازی توسط وب سایت یا مرکز تماس، این مایل ها فورا به حساب عضو مربوطه فرستاده می شوند. حداقل مایل امتیازی خریداری شده 1000 است.

 

5- استفاده از بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه مایلز اند اسمایلز

5-1 صدور بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه: بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه ی مایلز اند اسمایلز می توانند از دفاتر فروش خطوط هوایی ترکیش، وب سایت و یا توسط آژانس های مسافرتی صادر شوند. لازم به ذکر است که امکان صدور بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های الکترونیکی نیز وجود دارد. از طریق اپلیکیشنی که فقط برای پروازهای داخلی معتبر است، اعضای مایلز اند اسمایلز می توانند از آژانس های معتبر بخواهند تا بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه را برای پروازهای داخلی خطوط هوایی ترکیش و آنادولوجت صادر کنند. جایزه های ارتقا و همراهی پروازهای داخلی/ بین المللی از این اپلیکیشن حذف شده اند و انجام تغییراتی مانند استرداد مسافت، رزرو دوباره و تغییر مسیر توسط آژانس های معتبر مجاز نمی باشد. علاوه بر این، در صورتی که رزرو برای خود عضو باشد آژانس ها می توانند نسبت به صدور بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه اقدام کنند. تمام قوانین و شرایط برنامه ی مایلز اند اسمایلز به بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه ای که توسط آژانس های معتبر صادر می شوند تعلق می گیرد.

 

5-2 مسافت پیموده شده در پروازهایی با بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه جز اعتبار محاسبه نمی شوند: در صورت مسافرت با بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه یا سایر خدمات جایزه ای، اعضا مسافت جدیدی به حساب خود نمی افزایند.

 

5-3 مقدار لازم مسافت برای بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه: شرط لازم برای درخواست بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه، وجود مقدار مسافت لازم در حساب عضو است، در غیر اینصورت، بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه نمی توانند صادر شوند. تعداد مایل های لازم برای صدور بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه برای بزرگسالان و کودکان برابر است. بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه برای کودکان زیر 2 سال صادر نمی شود.

 

5-4 اعتبار بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه: اعتبار بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه یک سال پس از صدور آنها می باشد. هیچ تغییر رزرو یا بازپرداخت مسافت پیموده شده ای نمی تواند به بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه ی منقضی شده تعلق گیرد. علاوه بر این، این بلیط هواپیما ترکیش هواپیما ها قابل انتقال نبوده و اعتبار آنها قابلیت تمدید یا تلفیق شدن با سایر روش های پرداخت را ندارد.

 

5-5 کلاس رزروی برای بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه: بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه تنها می توانند در کلاس های جایزه رزرو و تایید شوند. بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه نمی توانند بصورت open صادر شوند. صدور بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه می بایستی مطابق با محدودیت های زمانی بلیط هواپیما ترکیش هواپیما معمولی انجام شود.

 

5-6 دو مدل بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه در برنامه ی مایلز اند اسمایلز وجود دارند که عبارتند از «بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه با ظرفیت کنترل شده» و « بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه با صندلی تضمین شده». 

 

5-6-1 ظرفیت صندلی محدود برای «بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه با ظرفیت کنترل شده»: در این حالت، رزرو تنها در صورتی می تواند انجام شود که کلاس های مربوطه در دسترس باشند. کلاس های رزرو برای این مدل عبارتند از: X برای کلاس اکونومی و I برای کلاس بیزنس. مایل های مورد نیاز برای این مدل کمتر از مایل های مورد نیاز برای مدل صندلی تضمین شده می باشد. استفاده از این بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه منوط به محدودیت ظرفیت صندلی هاست و ممکن است استفاده از آن برای مقاصد خاص و در فصل های مشخصی ممکن نباشد. بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه ای که به صورت تلفیقی از خطوط هوایی ترکیش و اعضای خطوط هوایی Star Alliance صادر شود، فقط می تواند در کلاس های رزروی بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه با ظرفیت کنترل شده رزرو گردد. این مدل از بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه می توانند تحت کنترل ظرفیت یا محدودیت های دیگری مانند دوره های خاموشی blackout periods نیز قرار بگیرد که همه توسط خطوط هوایی ترکیش تعیین می شوند. 

 

5-6-2 عدم وجود محدودیت صندلی برای « بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه با صندلی تضمین شده»: تا زمانی که پرواز برای خرید باز است با اعضایی که به همراه بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه با صندلی تضمین شده سفر می کنند باید مانند مسافران معمولی دیگر که با بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های خریداری شده سفر می کنند برخورد شود. مسافت طی شده ی مورد نیاز برای این مدل بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه بر حسب تاریخ سفر چه در فصل های شلوغ یا خلوت می تواند متفاوت باشد. کلاس های رزرو این مدل نیز مانند مدل قبل می باشد.

 

5-7 مسائلی در مورد حق تغییر بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه و مسافت طی شده هنگام استفاده از بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه 

 

• خطوط هوایی ترکیش حق اعمال تغییرات بر روی بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه، بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های همراه و نمودارهای ارتقای جوایز را برای خود محفوظ نگاه می دارند. 

 

• پروازهایی که با بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه یا هر نوع خدمات جایزه ی دیگر انجام شوند امتیاز مسافت طی شده را کسب نخواهند کرد. 

 

• صدور بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه منوط به محدودیت های مربوط به تاریخ، ظرفیت، مسیر و سایر مواردی هستند که توسط خطوط هوایی ترکیش تعیین می گردند. 

 

• بعد از تایید رزرو، بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه باید فورا صادر شوند. بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه قابلیت ارتقا ندارند. 

 

• حدکاثر 6 سگمنت برای بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه ی الکترونیکی مجاز است. 

 

• نام یک فرودگاه مشخص نباید بیش از یک بار در هیچ کدام از بخش های رفت و برگشت سفر ذکر شود. 

 

• در صورت استفاده از پروازهای خطوط ترکیش، یک توقف برای بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه مجاز است. هرچند، توقف برای بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه الکترونیکی آنلاین مجاز نیست. 

 

• بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه تنها می توانند در پروازهای برنامه ریزی شده ی خطوط هوایی ترکیش مورد استفاده قرار گیرند. 

 

• رزرو آنلاین بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه تنها برای پروازهای خطوط هوایی ترکیش مجاز است. بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های تلفیقی خطوط هوایی ترکیش با سایر خطوط هوایی شریک نمی تواند آنلاین رزرو گردند. 

 

• بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های همراه و ارتقا یافته نمی توانند به صورت انلاین رزرو شوند ( به غیر از ارتقا جایزه Star Alliance). 

 

• اعضای مایلز اند اسمایلز می توانند از طریق وب سایت، بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه ای برای آشناهای خود یا هر شخص دیگری بگیرند و این مسئله فقط منوط به این است که این افراد با هم سفر کنند. انجام این فرایند برای حداکثر 5 نفر امکان پذیر است.

 

5-8 Open Jaw برای بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه: در صورت بازگشت از مکان دیگری غیر از نقطه ی ورود، نقطه ی عزیمت و بازگشت باید یکی باشند یا در صورت بازگشت به مکان دیگری غیر از نقطه ی عزیمت، عضو مایلز اند اسمایلز می بایستی از همان نقطه ی ورود خود باز گردد. در بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه پروازهای خطوط هوایی ترکیش، فقط یک Open Jaw امکان پذیر است؛ هرچند، Open Jaw برای بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه آنلاین به هیچ وجه مجاز نمی باشد.

 

5-9 در شرایطی که اعضا برای پرواز حاضر نشده یا مدارک لازم را ارائه ندهند: در چنین حالت هایی به هر دلیلی که اتفاق بیفتد، اعضا ملزم به پرداخت جریمه هستند.

 

5-10 کارت جایزه الکترونیکی: اعضای مایلز اند اسمایلز می توانند بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های الکترونیکی را بصورت آنلاین رزرو نموده و بدون در دست داشتن بلیط هواپیما ترکیش هواپیما کاغذی به میز پذیرش مراجعه کنند. در این حالت شخص مذکور لازم است مدارکی از قبیل کارت هویت معتبر و کارت اعتباری که رزرو آنلاین را با آن انجام داده به همراه داشته باشد. مسافت پیموده شده مورد نیاز پس از تایید رزرو آنلاین از حساب عضو کسر می گردد.

 

5-11 هزینه های معامله Transaction Fees: اعمال تغییر زمان پرواز یا تاریخ سفر و تغییر مسیر بلیط هواپیما ترکیش هواپیما جایزه و بلیط هواپیما ترکیش هواپیما همراه (قابل انجام در پروازهای خطوط هوایی ترکیش با در نظر گرفتن اینکه رزرو در همان محدوده ی جایزه، فصل و کلاس جایزه قرار گیرد) و ارتقای رزرو و بدست آوردن دوباره ی اعتبار بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های جایزه یا بلیط هواپیما ترکیش هواپیما های همراه استفاده نشده مستلزم پرداخت کارمزد هستند. هزینه های معامله ی حال حاضر در وب سایت www.milesandsmiles.comموجود هستند ضمن اینکه می توانید این ارقام را از دفاتر فروش خطوط هوایی ترکیش یا مراکز تماس مایلز اند اسمایلز نیز بخواهید. پس از صدور بلیط هواپیما ترکیش هواپیما، هر گونه تغییری فقط در دفاتر فروش خطوط هوایی ترکیش امکان پذیر است.

 

6- عضویت های مختلف مایلز اند اسمایلز (کلاسیک پلاس، الیت و الیت پلاس)

6-1 ردیف عضویت: علاوه بر جوایزی که در بخش 4 به آنها پرداختیم، اعضای مایلز اند اسمایلز این امکان را دارند که برای عضویت هایی مانند کلاسیک پلاس، الیت و الیت پلاس نیز واجد شرایط شده و به این طریق از مزایای بیشتر آن (بسته به نوع عضویت) استفاده کنند.

 

6-2 مایل های در نظر گرفته شده برای ردیف وضعیت: مایل های کسب شده در پروازهای برنامه ریزی شده ی داخلی و بین المللی خطوط هوایی ترکیش و اعضای خطوط هوایی Star Alliance برای ردیف های کلاسیک پلاس، الیت و الیت پلاس باید مطابق آستانه های عضویت تعریف شده محاسبه شوند. این مایل ها در خلاصه وضعیت مسافت طی شده به صورت جداگانه به عنوان مایل های وضعیت طبقه بندی شده و برای اعضا فرستاده می شوند.

 

6-3 شرایط ردیف عضویت ها: برای احراز شرایط لازم عضویت های کلاسیک پلاس، الیت یا الیت پلاس اعضا باید تعداد حداقلی از مایل را در 12 ماه متوالی جمع آوری کنند. برای ارزیابی صلاحیت مجدد، مایل های وضعیتی که در طول سال اول یا دوم عضویت جمع آو