هر سال از 13 تا 15 بهمن در شهر چیانگ مای تایلند جشنواره باشکوه و دیدنی گل برگزار می شود. در این جشنواره، ترکیب زیبایی­ ها دست به دست هم داده است تا تماشاگران را از لذت سرشار کند. مکان اصلی جشنواره گل چیانگ مای تایلند در پارک سوآن باک هاد است، موسیقی، رقص و گل­ ها و دختران زیبایی که برای شرکت در مسابقه ملکه زیبایی روی کاروان گل ­ها نشسته ­اند، بیش از هر چیزی جالب توجه است. در این جشنواره، رژه گل­ها، انتخاب ملکه زیبایی، رقص ­های سنتی تایلندی، سازه­ های متحرک پوشیده از گل­ های زیبا، درخت­ های مینیاتوری و ... دست به دست هم داده­ اند تا شهرت گل­ های بی­ نظیر شهر چیانگ مای تایلند را جهانی کنند.

 

در فستیوال گل شهر چیانگ مای با استفاده از بیش از سه هزار نوع گل متفاوتی که در سراسر کشور تایلند رشد می­ کند، حجم­ ها و مجسمه­ های بزرگ و باشکوهی ساخته می­ شود که در یک مسیر مخصوص رژه گل­ها که از پل نوآرات تا ایستگاه قطار و در خیابان Charoen Muang امتداد دارد، حرکت می­ کنند. این رژه و کارناوال سرعت کمی دارد چون برای اجرای موسیقی زنده، رقص تایلندی با لباس­های سنتی و هدیه دادن گل به تماشاچیان مدام توقف می­ کند.

مکان مهم دیگری که در این جشنواره اهمیت بسیاری دارد پارک سوآن باک هاد است که با غرفه­ هایی از گل تزیین شده است و پذیرای تماشاچیان و شرکت­ کنندگان در این جشنواره است. همچنین وجود حوضچه­ ها و فواره­ های نورانی در کنار گل­ ها زیبایی این پارک را دو چندان کرده است.

در پایان این جشنواره از بین دختران زیبای تایلندی که نامزد ملکه زیبایی جشنواره گل شده­اند، زیباترین دختر به عنوان ملکه زیبایی  انتخاب خواهد شد. در طول حرکت رژه این فستیوال، دختران زیبای تایلند در پوششی از گل ­ها و سوار بر مجسمه ­ها حرکت می­ کنند و برای تماشاچیان دست تکان می­ دهند.

 

تریپ ارائه ­دهنده انواع تورهای تایلند است و شما می ­توانید علاوه بر خرید تور، بلیط هواپیمای تایلند را به صورت آنلاین از این سامانه تهیه کنید. برای دریافت اطلاعات تور تایلند با ما تماس بگیرید:

02175134000