المپیک زمستانی ۲۰۱۴  را حتما به خاطر دارید و همچنین شهر سوچی را که میزبان این بازی‌های زمستانی بود. انتخاب سوچی برای میزبانی بازی‌های المپیک، بسیار هوشمندانه بود؛ چرا که این شهر مهد بازی‌ها و تفریحات زمستانی است. مجاورت سوچی با دریای سیاه جاذبه‌های گردشگری این شهر را دو چندان کرده است. از آنجایی که انتهای غربی رشته کوه قفقاز به سوچی می رسد، یک قوس کمانی شکل، این شهر را در برگرفته است. منطقه کوهستانی سوچی از سه شهر کوهستانی دیگر گورکی گراد، کراسنایا پولیانا و روزا خوتور متشکل است که تمام این شهرها با تله‌کابین به قله‌ها و ارتفاعات مناسب متصل می‌شوند.

 مجاورت این شهر با دریای سیاه باعث شده‌است تا آب و هوای سوچی مرطوب، سرسبز و زیبا باشد، اما این همه ماجرا نیست؛ چرا که در جبهه شمالی رشته‌کوه‌های قفقاز، توده‌های بارشی سرد و زمستانی تجمع می‌کند و یکی از زیباترین پیست‌های اسکی جهان را که همان پیست اسکی سوچی است، فراهم می‌آورد. در این منطقه ۱۷ رشته تله‌کابین وجود دارد که دسترسی به همه مکان‌های بکر کوهستان را مهیا می‌کند. برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ در این شهر گواه این است که امکانات ورزشی و رفاهی این شهر در سطح بسیار بالای بین‌المللی قرار دارد. 

پیست اسکی روزا خوتور

پیست اسکی روزا خوتور ۱۶ پیست اسکی دارد. طول این پیست که طولانی‌ترین پیست اسکی روسیه است، ۷۷ کیلومتر است که در آن ۱۰ تله سی‌یژ و تله‌اسکی به اختلاف ارتفاع ۱۹۵ تا ۱۲۵۰ متر برای رفت‌وآمد اسکی‌بازان فراهم شده است. ساعت کاری تله‌اسکی‌ها از ساعت ۹:۳۰  تا ۱۹ است و زمان حرکت آخرین تله‌اسکی ساعت ۱۶:۴۵ است. این پیست اسکی از پیست‌های اسکی محبوب پوتین است و همین موضوع باعث شده است تا سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در آن صورت بگیرد و امکانات این پیست اسکی هر سال بهتر و مجهزتر از سال گذشته باشد.

از جاذبه‌های گردشگری منطقه روزا خوتور به جز پیست اسکی می‌توان به دریاچه Khmelevsky نیز اشاره کرد که بسیار زیبا و شگفت‌انگیز است. اگر تصمیم دارید یک اسکی هیجان‌انگیز و کامل را در یکی از بهترین و مجهزترین پیست‌های دنیا تجربه کنید و همچنین در هتل‌های مجللی که آرامش بسیاری را برای‌تان را تدارک دیده‌اند اقامت داشته باشید، با این شماره تماس بگیرید: ۰۲۱۷۵۱۳۴۰۰۰

تریپ ارائه‌دهنده تورهای اسکی روزا خوتور