سوغات مسکو

عروسک‌های ماتریوشکا

ماتریوشکا، عروسک کوچک شونده تودرتوی روسی، عروسکهایی  که به ترتیب داخل یکدیگر قرار می‌گیرند، جنس این عروسک ها از چوب درخت زیرفون است و سوغات و هدیه روسیه می­باشد.

سماور

سماورهای دست ساز روسی که با طرح ها و اندازه های مختلف ساخته می­شوند بین مردم ایران بسیار با ارزش ودوست داشتنی هستند. در سفر به مسکو برای سوغاتی می­توانید از سماور های دست ساز روسی تهیه کنید.

خاویار

یکی دیگر از سوغاتی های محبوب روسیه برای گردشگران خاویار است.

شکلات

روس ها شکلات روسی را خوشمزه ترین شکلات می دانند و توانستتداین عقیده را اثبات کنند.روس ها شکلات استاندارد را شکلاتی میدانند که با دانه های کاکائو شکر و روغن طبیعی کاکائو درست شده باشد. شکلات های روسی به خوش مزه بودن و خوش عطر بودن مشهورند.

جعبه‌های لاکی

صنايع دستي زیبا که به صورت جعبه هاي لاكي ساخته می­شوند يكي از مهم ترين سوغاتي هاي روسيه هستند. جعبه هاي چوبي که بر اساس داستان های قدیمی نقاشی شده اند.

شال و روسری

روسری‌هایی با زمینه‌ی سورمه‌ای یا سیاه با گل‌هایی به رنگ‌های روشن که علاوه بر کاربرد در فصول سرد به‌عنوان یک هدیه‌ی خیلی زیبا  می‌تواند یکی از قشنگ‌ترین سوغاتی‌های روسیه باشد.

 

عسل

روسیه کشور خیلی بزرگی است و مناطق مختلف جغرافیایی با انواع مختلف درخت و گل باعث تنوع بی شمارعسل شده است. قدیمی ها می گفتند که عسل هزار مریضی را معالجه می کند، و هیچ آنتیبیوتیکی نمی تواند به سرعت عسل گلودرد را معالجه کند. پس اگر تصمیم گرفته اید در راه برگشتتان از روسیه سوغاتی تهیه کنید حتما عسل روسی را جزو سوغاتیهای خود قراردهید.

خوخلوما

خوخلوما صنایع دستی روسی که در قرن 17 ساخته شد و نمایانگر طراحی بر روی ظروف سنتی، کارد و چنگال و مبلامان چوبی،  که به صورت گل های طلایی و قرمز با زمینه ای تیره می باشد.